Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Otwórz się na pomoc z Gminą Brzesko

Projekt “Otwórz się na pomoc - przemoc” to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką - Mają Pisarek.

FILM / GRA (pełny ekran): https://gazetakrakowska.pl/gmina-brzesko-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re#INTRO

Projekt składa się z dwóch części

Pierwsza część  - dla dzieci i młodzieży:  to interaktywna gra w której 12 letnia Antosia  doznaje przemocy i od nas zależy jak sobie z tym poradzi. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej. Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej. Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. 

Druga część – „Prawdziwe historie”: to przeżycia rodziców których dzieci doświadczyły aktów przemocy, zawierające krótkie wywiady z historiami i komentarzem psychologa.

Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja dzieci i młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej.

Gdzie można zgłosić przemoc w szkole?

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży     116 111

Jeżeli czujesz się krzywdzony i potrzebujesz pomocy – możesz zadzwonić pod numer 116 111. Specjaliści porozmawiają z Tobą o każdym trudnym problemie i udzielą Ci pomocy. Telefon działa 7 dni w tygodniu całodobowo*. Możesz także zarejestrować się na stronie www.116111.pl i napisać wiadomość.

Gminny PUNKT INFORMACYJNO - KONSULTACYJNY   14 6522945

Poniedziałek od godziny 13.30 – 14.30

BRZESKO, UL. OKOCIMSKA 5, II PIĘTRO (Budynek MZGM).