Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Rada Seniorów

Małopolscy terytorialsi wspierają seniorów i kombatantów w procesie szczepień.

W połowie stycznia 2021 r. ruszyła rejestracja szczepień seniorów przeciw Covid-19. W tym samym miesiącu Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły całodobową infolinię wsparcia dla seniorów pod numerem 800 100 115. Żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) włączyli się w pomoc seniorom, w tym kombatantom i ich rodzinom. Terytorialsi wspierają procedurę szczepień, od rejestracji do transportu włącznie.

Szczepienia

Mając na uwadze wiek i sytuację epidemiczną w kraju żołnierze 11 MBOT zgodnie z obowiązującymi procedurami zapewniają seniorom, w tym kombatantom pomoc w procesie szczepień. Kiedy w naszym kraju rozpoczęto proces szczepień pierwszej grupy osób naturalnym stało się, że żołnierze 11 MBOT im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” zaangażują się w jego wsparcie. Małopolscy terytorialsi pomagają przede wszystkim osobom, które z przyczyn losowych nie mogą dostać się do punktów szczepień. Wojska Obrony Terytorialnej wyrosły na fundamentach tradycji Armii Krajowej i dokonań bohaterów walk o wolną Polskę, więc pomoc i opieka nad uczestnikami tych działań jest dla żołnierzy 11 MBOT obowiązkiem, zaszczytem i gestem wdzięczności. Terytorialsi zgodnie ze swoim motto „zawsze gotowi, zawsze blisko” wspierają seniorów i kombatantów na terenie województwa małopolskiego.  

- Jako Ratownik Medyczny często słyszę pytanie: czy warto się szczepić – mówi młodszy podoficer Grupy Zabezpieczenia Medycznego 11 MBOT kpr. Krzysztof ŁUKASIK. - Nigdy nie waham się z odpowiedzią. Z medycznego punktu widzenia szczepienie jest potrzebne, pozwala wytworzyć odporność populacyjną na rzeczoną chorobę, w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko ciężkich objawów w przypadku zachorowania. Jeśli zaś przeszliśmy chorobę szczepienie przyczynia się do wytworzenia kolejnych przeciwciał, których ilość i rodzaj bywa różny u ludzi z przyczyn anatomiczno – fizjologicznych – dodaje.

wsparcie-seniorow-i-wprocesie-szczepien-17-1.jpg

Informacja dla Seniorów dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego

nsp.jpg


senior.jpg


Skład Rady kadencji 2019-2023

 1. Krystyna Delaney – Stare Miasto
 2. Anna Kałuża – Zielonka
 3. Maria Kądziołka – Kościuszki-Ogrodowa
 4. Bogusława Komęza – Kopaliny-Jagiełły
 5. Zofia Kordecka – Okocimskie
 6. Kazimiera Rybacka – Słotwina
 7. Maria Wielgosz – Brzezowieckie
 8. Stanisława Bujak – Szczepanów
 9. Zbigniew Cichoński – Jasień
 10. Urszula Halik – Mokrzyska
 11. Zofia Kargol – Wokowice
 12. Teresa Maksimowicz – Jadowniki
 13. Stanisław Milewski – Bucze
 14. Krystyna Put – Poręba Spytkowska
 15. Grażyna Tomczyk-Czesak – Okocim
 16. Maria Turlej – Sterkowiec
 17. Cecylia Jabłońska – Uniwersytet Trzeciego Wieku
 18. Joanna Gorzelańska – Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga
 19. Mieczysława Klimek – Rada Miejska w Brzesku
 20. Franciszka Klimek – przedstawicielka burmistrza Brzeska
 21. Wojciech Poniewierski – Polski Związek Emerytów i Rencistów

 SKŁAD RADY  2015-2018:

Bujak Stanisława, Cichoński Zbigniew, Delaney Krystyna, Dziki Hanna, Gorzelańska Joanna, Halik Urszula, Jabłońska Cecylia, Kałuża Anna, Kargol Zofia, Kądziołka Maria, Klimek Mieczysława, Knaga Edward, Komęza Bogusława, Kordecka Zofia, Maksimowicz Teresa, Milewski Edward, Put Krystyna, Rybacka Kazimiera, Tomczyk-Czesak Grażyna, Turlej Maria, Wielgosz Maria 

Małopolski e-Senior – weź udział w projekcie!