Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
„Szanuj starość, to twoja przyszłość”
13.11.2023

„Szanuj starość, to twoja przyszłość”

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Dzień ten jest okazją do zwrócenia uwagi na zagadnienie dotyczące jakości życia osób starszych i okazją do uczczenia i podziękowania Seniorom za ich wkład w nasze życie.

Starość bardzo często postrzegana jest stereotypowo jako etap życia pełen bólu, chorób, niesamodzielności, cierpienia i nierzadko samotności.  Nie zawsze jednak tak musi być.  Seniorzy dzięki  bogatym doświadczeniom życiowym jakie posiadają odgrywają bardzo ważną rolę w społeczeństwie poprzez wspieranie młodszych pokoleń w rozwoju osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Z tej okazji chcemy życzyć wszystkim Seniorom dobrego zdrowia, pogody ducha, nieustającej energii, aby czas jesieni życia upływał aktywnie. Zachęcamy osoby starsze do dbania o sprawność intelektualną i fizyczną poprzez udział w zajęciach dedykowanych specjalnie dla nich.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku poprzez realizacje swoich statutowych zadań, zapewnianie usług opiekuńczych oraz wdrażanie różnego rodzaju programów podejmuje szereg działań wspierających seniorów. Jednym z priorytetowych zadań Ośrodka
w zakresie polityki senioralnej jest prowadzenie Dziennego Domu „Senior+”, którego celem jest aktywizacja osób starszych. Placówka przeznaczona jest dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców Gminy Brzesko w wieku powyżej 60 roku życia. Dom zapewnia opiekę, gorący posiłek, transport z i do miejsca zamieszkania oraz szeroką ofertę zajęć. Aktualnie prowadzony jest nabór uczestników. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku przy ulicy Mickiewicza 21, w siedzibie Dziennego Domu „Senior+” przy ul. Okocimskiej 44 lub telefonicznie pod numerem telefonu: 14 66 315 83, 507-820-899.

Wszystkich Seniorów oraz ich opiekunów zapraszamy do zapoznania się z ofertą placówki. Często poznanie nowych osób to sposób na walkę z samotnością, a także okazja do rozwoju osobistego, odkrycia swoich pasji nawet w okresie złotego wieku!

 

Bogusława Czyżycka - Paryło
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku
wraz pracownikami