Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Otwórz się na pomoc z Gminą Brzesko
10.10.2023

Otwórz się na pomoc z Gminą Brzesko

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem dotykającym bardzo delikatnego a zarazem szerokiego - jak się okazuje tematu przemocy rówieśniczej. Tak, takowa występuje w naszych szkołach.

Projekt w którym uczestniczy także gmina Brzesko - “Otwórz się na pomoc - przemoc” to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką - Mają Pisarek.

Projekt składa się z dwóch części

Pierwsza część  - dla dzieci i młodzieży:  to interaktywna gra w której 12 letnia Antosia  doznaje przemocy i od nas zależy jak sobie z tym poradzi. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej. Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej. Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. 

Druga część – „Prawdziwe historie”: to przeżycia rodziców których dzieci doświadczyły aktów przemocy, zawierające krótkie wywiady z historiami i komentarzem psychologa.

Więcej informacji na : https://www.brzesko.pl/artykul/232,otworz-sie-na-pomoc-z-gmina-brzesko