Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
XIX Turniej Kręglarski Kupców
27.11.2019

XIX Turniej Kręglarski Kupców

Stało się już tradycją, że w listopadzie  w Brzesku rozgrywane są zawody organizowane przez Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Brzesku. W tym roku była to już 19. edycja, mająca przede wszystkim charakter integracyjny, w której  uczestniczyły całe rodziny z dziećmi, a  w spotkaniu wzięło udział prawie 100 osób. Honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz Brzeska, który ufundował puchary dla zwycięzców. W otwarciu zawodów uczestniczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku Kamil Trąba, który wraz z małżonką oddał gościnnie regulaminowe rzuty.

Ze wszystkich startujących ekip przez cale zawody w czołówce plasowali się zawodnicy z Limanowej, Brzeska i Krakowa. Rywalizacja w tym roku była zacięta, a zwycięsko wyszła z niej drużyna z Limanowej, wyprzedzając nieznacznie ekipy z Krakowa i gospodarzy z Brzeska.  Poza podium uplasowały się drużyny z Proszowic i Myślenic.

Wśród mężczyzn triumfował Czesław Sobczak, przed Pawłem Sobczakiem i Tomaszem Śmierciakiem - wszyscy z Limanowej. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Pacewicz-Pyrek z Brzeska, pozostałe miejsca zajęły Marzena Stach i Krystyna Smierciak - obydwie z Limanowej. Wśród dzieci zwyciężył Julek Jopek z Krakowa, przed Natalią Śmierciak z Limanowej i Emilią Maletą z Proszowic. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był niespełna czteroletni Jakub Nowak z Brzeska, wnuk prezesa oddziału Bogdana Baranka, który przypomniał, że jego córka, matka Jakuba, po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju w wieku sześciu lat.

Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Tomasz Latocha oraz prezesi oddziałów kongregacji z Krakowa i Brzeska - Wiesław Jopek i Bogdan Baranek. W imieniu organizatorów prezes KKK o/Brzesko podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania zawodów oraz sponsorom, którymi byli Urząd Miejski w Brzesku, Kwiaciarnia "BAZZAR" Katarzyny Pacewicz-Pyrek, Minimarket ‘’Pod Dębem" Bogdana Baranka, Selgros Hala Kraków, Andrzej Kras.

12