Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Sukces PSP 2 w Teatralnych Lustrach
21.05.2014

Sukces PSP 2 w Teatralnych Lustrach

Przez dwa dni - 14 i 15 maja w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbywały się 3. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży Teatralne Lustra. Zespół Konsultantów: dr hab. Ziuta Zającówna - aktorka, reżyser, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Bogdan Słomiński – aktor, Jacek Milczanowski - aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, obejrzał dwadzieścia pięć przedstawień zespołów dziecięcych i młodzieżowych z całego rejonu. Jury m.in. przyznało nagrodę Zespołowi Teatralnemu Stonoga z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku za mówienie o rzeczach istotnych w sposób ciekawy w spektaklu „Życie jest piękne”.

Zespół tworzą Gabriela Gniadek, Klaudia Haber, Kamila Kita, Patrycja Serafin, Bartłomiej Kózka, Piotr Owca i Mateusz Sacha – wszyscy z klasy 4c. To spektakl autorstwa polonistki Agaty Podłęckiej, która przygotowywała dzieci ze szkolnego koła teatralnego do przeglądu. Nagrody przyznano sześciu zespołom, w tym Diamentowe Lustro.

Teatralne Lustra to projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych subregionu tarnowskiego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Ideą projektu jest ukazanie różnorodności form wypowiedzi teatralnej, poszukiwanie oryginalnych środków wyrazu scenicznego, inspirowanie do nowych form pracy artystycznej, edukacyjnej i wychowawcze poprzez prezentowanie spektakli w wykonaniu teatrów dziecięcych i młodzieżowych oraz działania warsztatowe. Formuła Teatralnych Luster obejmuje konkursowy przegląd widowisk teatralnych Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży Teatralne Lustra oraz metodyczne warsztaty instruktorskie.

1 fot Jolanta SarlejPSP 2 Teatr Lustra 2014 fot Piotr Podłęcki2 fot Jolanta Sarlej3 fot Jolanta Sarlej