Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Profilaktycznie i prozdrowotnie w Brzesku
11.10.2019

Profilaktycznie i prozdrowotnie w Brzesku

To właśnie wczoraj na Placu Kazimierza Wielkiego odbył się finał akcji „NIE nowotworom u dzieci”. Dzięki wsparciu burmistrza Tomasza Latochy oraz dyrektora BOSiR Brzesko Marka Dadeja zostały sfinansowane profilaktyczne badania USG dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat.

Do Brzeska przyjechał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda z doświadczoną załogą lekarzy radiologów, którzy przebadali 70 małych pacjentów. Pani Agato i Panie Grzegorzu, dziękujemy za miłe przyjęcie małych pacjentów w gabinetach i wykonanie badań USG. Zainteresowanie akcją było tak duże, że każdy kto się o tym dowiedział chciał przebadać swoje dziecko. Niestety wielu z Państwa nie mogło skorzystać z badań ponieważ było tylko lub aż 70 miejsc i wszystkie zostały zarezerwowane w trzy godziny w pierwszym dniu zapisów. Jest to o 70 dzieci i rodzin spokojniejszych, bo wiedzą, że ich dziecko zostało przebadane i jest zdrowe. Będziemy czynić starania, aby takie akcje, które są bardzo potrzebne były w każdym następnym roku.

Równocześnie prowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku z Fundacją DKMS. Udało nam się zapisać 26 świadomych potencjalnych dawców. Bardzo się z tego faktu cieszymy i dziękujemy, że swoją decyzją dajecie Państwo nadzieję chorym na powrót do zdrowia. Pomożesz, bo możesz!

W tym miejscu kierujemy podziękowania do wszystkich wspaniałych wolontariuszy - Łukasza Filipa, Kamila Trąby, Klaudii Trąby, Moniki Polańskiej, Magdaleny Żurek, Agaty Sakowicz i Waldemara Pytki, dzięki którym można realizować takie programy. Podziękowania kierujemy do naszych partnerów, którymi byli Restauracja – Hotel August Dariusza Augustyna za gościnę wraz z wyżywieniem dla lekarzy i wolontariuszy, sklep z zabawkami PIPI Grzegorza Bacha za wspaniałe pluszaki dla dzieci, którymi mogły się pobawić w trakcie oczekiwania na badanie oraz sklep Papirus Marcina Sachy za malowanki i kredki dla dzieci.

dsc_0448dsc_0449dsc_0453dsc_0456dsc_0460dsc_0462dsc_0464dsc_0471dsc_0472