Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
„Na bank się uda” - nowy film Szymona Jakubowskiego
05.08.2019

„Na bank się uda” - nowy film Szymona Jakubowskiego

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Szymona Jakubowskiego - pochodzącego z Jadownik krakowskiego reżysera. Komedię kryminalną pod tytułem „Na bank się uda” będzie można zobaczyć w kinach już w tym miesiącu.

W głównych rolach zagrali Lech Dyblik, Marian Dziędziel, Adam Ferency, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Paulina Gałązka, Emma Giegżno. Zdjęcia, podobnie jak w poprzednim kinowym filmie Szymona Jakubowskiego „Jak żyć?” z 2008 roku, powstawały w Krakowie. Zarówno rynek, jak również zapomniane kamieniczki Podgórza i podejrzane postindustrialne rudery Nowej Huty stały się tłem fascynującej komedii kryminalnej, w której trzech starszych panów napada na bank. Niechcący powodują lawinę wydarzeń, jakie odbiją się echem w wielkim świecie vipów i polityków, a tropem ich wyczynów wyrusza zbuntowany policjant, do niedawna jeszcze haker.

Scenariusz filmu jest autorskim pomysłem Szymona Jakubowskiego, nagrodzonym Małopolską Nagrodę Filmową w prestiżowym konkursie „Trzy korony” pod patronatem marszałka województwa małopolskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz krakowskiego oddziału TVP. Producentem filmu jest warszawska firma Ekipa, zaś producentem wykonawczym Magdalena Jakubowska, żona reżysera, która współpracowała z nim przy jego poprzednich artystycznych działaniach. Za kamerą stanął Patryk Jordanowicz. I tu wspomnieć trzeba, że panowie Jakubowski i Jordanowicz wiosną 2018 roku nakręcili pro publico bono filmik promujący Szkołę Muzyczną w Brzesku, obejrzeć go można na stronie internetowej placówki.

(Sabina Jakubowska)

na-bank-sie-uda_plakatszymon-jakubowski_na-bank-sie-uda