Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Społeczne InicJaTyWy pracowników Carlsberg Polska
21.02.2019

Społeczne InicJaTyWy pracowników Carlsberg Polska

Carlsberg Polska podsumował 5. edycję programu grantowego InicJaTyWy, w jego ramach 80 pracowników-wolontariuszy zrealizowało 12 projektów, przepracowując w sumie 1 328 godzin na rzecz społeczności Brzeska, Sierpca i Szczecina.

InicJaTyWy to program, którego celem jest zaangażowanie pracowników firmy w działania poprawiające warunki codziennego życia mieszkańców miejscowości, w których działają browary i biura Carlsberg Polska. Do programu mógł się zgłosić każdy, opisać swój pomysł na działania lokalne obliczone na długotrwały efekt oraz złożyć wniosek o grant w wysokości 7 tysięcy złotych.

-Każdy z naszych pracowników ma możliwość przedstawienia swojego autorskiego pomysłu i zawnioskowania o grant - mówi Jagoda Jastrzębska, kierownik ds. rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Carlsberg Polska. -W ramach programu nasi wolontariusze rewitalizują tereny zielone, wyposażają i porządkują obiekty sportowe, a także wspierają działania z obszaru kultury i edukacji. Ich inicjatywy spotykają się z dużym uznaniem mieszkańców i władz lokalnych. Czasami także inspirują innych i stają się częścią większych lokalnych przedsięwzięć.

Pracownicy Browaru Okocim co roku aktywnie włączają się w program i prowadzą swoje autorskie projekty. W tym roku w realizację czterech projektów zaangażowało się 38 wolontariuszy, którzy wspólnie przepracowali 847 godzin. Skupili się oni m.in. na zagospodarowaniu otoczenia zabytkowej siedziby Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim.

Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim to dla nas, pracowników Browaru, bardzo ważna organizacja, a jego zabytkowa siedziba to jedna z wizytówek Brzeska. – mówi Szczepan Zydroń, menedżer ds. pakowania w browarze Okocim i koordynator projektu. - Dokładamy starań, by dbać o to miejsce. Tym razem, dzięki środkom z programu InicJaTyWy, przeprowadziliśmy niezbędne prace remontowe, zbudowaliśmy nowy taras, nasadziliśmy rośliny i uporządkowaliśmy teren wokół siedziby.

Pracownicy Browaru Okocim działali także w miejscowościach nieopodal Brzeska. Aby zabezpieczyć teren wokół remizy OSP w Łoniowej przed skutkami wylewającego przy dużych opadach strumienia, zagospodarowali skarpę, nasadzając krzewy. Ponadto, zadbali o salę teatralną przy parafii św. Bartłomieja Apostoła w Porębie Spytkowskiej. We współpracy z lokalnymi władzami i organizacjami odnowili to miejsce i wyposażyli w niezbędny sprzęt.

brzesko-stow-mboloniowaprojekt-kasztelanapst-teatr