Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
W PG nr 1 zakończyli kolejny rok szkolny
05.07.2017

W PG nr 1 zakończyli kolejny rok szkolny

Mamy za sobą dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Wysilali się uczniowie, ciężko pracowali też nauczyciele.Odkrywali w młodzieży talenty, motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy, aby przygotować ich do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Każdego dnia pokazywaliśmy, że potrafimy sprostać coraz większym wymaganiom, które stawia przed nami szkoła. Dziś czas na podsumowanie pracy.

Miniony rok szkolny wypełniony był w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku nie tylko nauką, uczestniczyliśmy też w różnego rodzaju konkursach, warsztatach, wyjazdach edukacyjnych, zawodach sportowych, działaniach charytatywnych, wycieczkach i rajdach, a nasze sukcesy napawały szkołę dumą i satysfakcją.

Przy okazji zakończenia roku szkolnego  szczególne gratulacje należą się  laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych. Jest to efekt systematycznej i ciężkiej pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Damian Świerczek, Nikodem Zdunek i Daria Szydłowska to laureaci Małopolskiego Konkursu Biologicznego . Finalistami tego konkursu są Natalia Malaga oraz Kacper Rogóż . Damian Świerczek uzyskał również tytuł  finalisty Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Opiekunami tych uczniów były panie Małgorzata Góra i Marta Kosała.

Uczniowie naszej szkoły brali też udział w konkursach ogólnopolskich i osiągali w nich sukcesy. Katarzyna Gajda jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Siostrze Faustynie (opiekunowie ks. Stanisław Stachoń, p. Barbara Jawor).  Mateusz Grzyb, Agnieszka Pytka, Patrycja Niedojadło, Natalia Polańska i Kacper Rogóż to finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa (opiekunowie: Dorota Kwaśniak, Małgorzata Kołodziej-Siciarz).

W naszej szkole dużą wagę przywiązuje się do rozwoju zainteresowań. Przykładem są klasy językowe realizujące program innowacji pedagogicznej. Doskonalą swoje  kompetencje językowe biorąc udział w warsztatach w Goethe Instytut,   Accent Language School of Polish,  obozach językowych. Program innowacji pedagogicznej realizują  również klasy rekreacyjno-zdrowotne.Młodzież ma możliwość rozwijania swoich pasji muzycznych poprzez udział w chórze szkolnym prowadzonym przez p. Iwonę Mikołajek. W bieżącym roku  szkolnym chór „wyśpiewał” II miejsce  w Małopolskich Spotkaniach Kolędowych, II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Kresowej. Postawy patriotyczne uczniowie kształtują poprzez udział w uroczystościach patriotyczno- religijnych, organizację Wypominków Narodowych, obchody świąt i uroczystości. W szkole propaguje się tradycje lokalne, współpracując z różnymi instytucjami, m.in. Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną.

Uczniowie naszej szkoły pięknie recytują, piszą wiersze, kręcą filmy, fotografują, a ich prace są wyróżniane i nagradzane.  Doskonalą  umiejętności praktyczne w różnych dziedzinach  i wykorzystują je. Często rozbijają bank, tak jak w przypadku XVI edycji konkursu „Nie bądź bierny, naucz się pomagać”, gdzie zdobyli wszystko,  co było możliwe do zdobycia. Są sprawni i wysportowani. Jakub Kuryło, v-ce Mistrz Świata w kręglach klasycznych (młodzików) jest uczniem naszego gimnazjum.  Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów  uzyskanych w ciągu całego roku szkolnego.

W naszym gimnazjum  dużą wagę przykłada się do działań o charakterze charytatywnym. Z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Grabarz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu systematycznie odwiedzają niepełnosprawnych kolegów z DPS, kwestują, usypują Górę Grosza i biorą udział w akcjach ogólnopolskich. Zbierają żywność, książki, zakrętki, karmę dla zwierząt, wspierają akcję budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie. Nasi uczniowie są ekologami i biorą udział w różnych przedsięwzięciach, np. „Brzesko - Czysta Gmina”.Z inicjatywy uczniów organizowane są dyskoteki, zabawy i  różne „szczególne dni”, np. dzień ciepłych kapci, dzień dresa, krawata itp.

Długoletnie starania, podejmowanie różnorodnych działań zmierzających do podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczniów w szkole przyniosły oczekiwany efekt, czyli uzyskanie tytułu Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Wszystkim gratulujemy i składamy podziękowania za całoroczną pracę. Niech czas wakacji będzie czasem dobrego i bezpiecznego wypoczynku, czasem podróży oraz  poznawania nowych miejsc i ciekawych ludzi.

Od września 2017  nasze gimnazjum znowu będzie szkołą podstawową i mocno wierzymy w to, że sukcesy i osiągnięcia powtórzymy z nowymi uczniami. Zapraszamy do Jedynki!Dyrekcja i nauczyciele PG Nr 1 w Brzesku.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

dsc00467img_7558