Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Związek emerytów ma nową siedzibę
14.02.2014

Związek emerytów ma nową siedzibę

Dzisiaj Związek Emerytów i Rencistów oficjalnie wprowadził się do nowego lokalu, zajmuje teraz część piętra w budynku po starej bibliotece przy ulicy Puszkina. Klucze do nowej siedziby przekazali emerytom burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, Tadeuszem Pasierbem. Poświęcenia lokalu dokonał ksiądz proboszcz Józef Drabik.

- Po wielu latach starań udało nam się wreszcie uzyskać siedzibę, o jakiej od dawna marzyliśmy. W imieniu wszystkich członków związku serdecznie za to dziękuję burmistrzowi i przewodniczącemu rady, bez ich wsparcia nie udałoby się zrealizować naszych planów – mówiła w czasie przekazania lokalu, szefowa Związku Emerytów i Rencistów, Emilia Kamińska.

- Oddajemy te pomieszczenia z nadzieją, że dobrze będą służyły osobom zrzeszonym w związku – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Jestem niezwykle rad, że w Brzesku działa taka wspaniała organizacja. Serdecznie gratuluję wieloletniej pani prezes, Emilii Kamińskiej, która jest organizatorką wielu imprez, w których uczestniczą emeryci i renciści. 

- Przed oddaniem lokalu na rzecz związku, przeprowadziliśmy w nim generalny remont, Rada Miejska przeznaczyła na to odpowiednie fundusze. Jestem przekonany, że pomysłów na jego wykorzystanie nigdy nie zabraknie - twierdzi  przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Pasierb.

Związek Emerytów i Rencistów to jedna z najliczniejszych i najprężniej działających organizacji na terenie powiatu brzeskiego skupia 600 osób, które spotykają się, wspierają i pomagają sobie wzajemnie.

– Nasze społeczeństwo się starzeje i stale rodzą się potrzeby z tym związane – dodaje Emilia Kamińska. – W kolejnych latach potrzeba będzie coraz więcej miejsc, w których emeryci będą mogli się spotykać, realizować swoje pasje. (red), foto Marek Kotfis

Zobacz więcej zdjęć na naszym FB:

www.facebook.com/media

emeryci