Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Zdrowo i wesoło
10.02.2014

Zdrowo i wesoło

  W zdrowym ciele, zdrowy duch - to hasło towarzyszące tegorocznemu zimowisku, które odbyło się w dniach 3-7 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mokrzyskach.

Brało w nim udział 75 uczniów z klas I – VI, którzy zostali podzieleni na 5 grup. Nazwy zespołów: „Wesoła drużyna”, „Słodziaki”, „Schoko bonsy”, „Wesoła 13ka” czy „TheBeściaki” świadczą o wielkiej kreatywności i pomysłowości dzieci.

W pierwszym dniu zimowiska dzieci były na basenie, w kolejnych dniach wyjechały do kopalni soli w Bochni, były w kinie. W trakcie programu „W zdrowym ciele, zdrowy duch” realizowano warsztaty związane z przeciwdziałaniem nałogom. Przeprowadzono także zajęcia obejmujące problematykę zdrowego trybu życia oraz prawidłowego odżywiania.

Podczas ferii organizowano zajęcia terenowe, połączone z zabawami na świeżym powietrzu. Uczestnikom zimowiska w każdym dniu zapewniono obiad. Wspólne gry, zabawy i rozgrywki sportowey, zabawy i rozgrywki sportowe dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Niewątpliwą atrakcją okazała się nauka tańca integracyjnego „belgijka”, który towarzyszył uczestnikom zimowiska każdego dnia. Barbara Bajda

IB1IBIB2IB 4