Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Bezpłatne szkolenia dla seniorów
07.02.2014

Bezpłatne szkolenia dla seniorów

W tarnowskim Oddziale ZUS wolontariusz – Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans pomoże osobom starszym postawić pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Dowiedz się po co i jak włączyć się do sieci.

Coraz więcej usług administracji publicznej, w tym ZUS-u, przenosi się do Internetu. Jest to niewątpliwie ułatwienie dla klientów, szczególnie dla młodych osób, które z Internetu korzystają niemal intuicyjnie. Jednocześnie jednak starsze pokolenia mogą mieć problemy ze swobodnym poruszaniem się w przestrzeni cyfrowej i z dużą rezerwą podchodzą do internetowych usług. Oddział ZUS w Tarnowie przy współpracy z jednym z tarnowskich Latarników spróbuje to zmienić. Podczas bezpłatnego szkolenia osoby w wieku 50+ poznają możliwości Internetu, w tym e-urzędu ZUS, oraz przejdą szkolenie z posługiwania się tym nowoczesnym narzędziem.

Zapraszam na spotkanie, podczas którego rozwieję wątpliwości czy warto korzystać z Internetu oraz wprowadzę zebranych we wspaniały, bogaty świat globalnej sieci – zachęca Latarnik, Artur Kubanik. Zajęcia są skierowane do osób niekorzystających jeszcze z Internetu, ale początkujący lub mający obawy przed pełnym surfowaniem także znajdą coś dla siebie.

Latarnicy Polski Cyfrowej to ponad 2 tysiące lokalnych aktywistów przeprowadzających zajęcia edukacyjne dla seniorów. Popularyzują oni usługi internetowe, w tym Platformę Usług Elektronicznych ZUS, w ramach porozumienia o współpracy, jakie Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”. Organizacja przy współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji wdraża program Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS). Jest to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i wspomaganie pokolenia 50+ w zrobieniu pierwszych kroków w Internecie w ich lokalnych środowiskach.

W tym największym obecnie w Europie projekcie integracji cyfrowej stawiamy na pokazywanie korzyści z wejścia w cyfrowy świat, zachęcamy i inspirujemy do samodzielnego korzystania z zasobów Internetu. Latarnicy ożywiają swoje środowiska pokazując, że technologie cyfrowe mogą go zmienić – wyjaśnia Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” i koordynator projektu PCRS.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.latarnicy.pl.

Na spotkania z Latarnikiem w Oddziale ZUS w Tarnowie zapraszamy w poniedziałek 24 lutego 2014 roku o godz. 11.00 lub 15.00.

Elżbieta Stachowiak Rzecznik Prasowy Oddziału ZUS w Tarnowie

skanowanie0001