Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Gminny konkurs pożarniczy
25.03.2016

Gminny konkurs pożarniczy

W szkole w Porębie Spytkowskiej odbył się gminny konkurs wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Jego organizatorem od lat jest Marian Czarnik - prezes oddziału Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzesku.  W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, dzieci i młodzież mają dużą wiedzę o ochronie pożarowej i zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Zwycięzcy konkursu reprezentować będą gminę na olimpiadzie powiatowej, która odbędzie się 15 kwietnia w siedzibie komendy Państwowej Straży Pożarnej - mówi Marian Czarnik.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch grupach wiekowych - szkoły podstawowe i gimnazja. Zwycięzcami w pierwszej z nich najlepsi okazali się: Jakub Kuryło, Klaudia Bratek i Weronika Król - wszyscy ze szkoły w Mokrzyskach. Spośród gimnazjalistów trzy pierwsze miejsca wywalczyli: Flip Rosa, Wiktor Warmus i Katarzyna Ręczak - wszyscy z gimnazjum nr 1 w Brzesku. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców ufundował burmistrz Grzegorz Wawryka.

Upominki dla wszystkich uczestników konkursu przygotowało Biuro Promocji UM.

Rolę przewodniczącego jury pełnił Jacek Ryncarz z PSP Brzesko, pytania konkursowe ułożył Adam Cebula - komendant gminnego ZOSP. Po zakończeniu zmagań konkursowych dyrektor szkoły w Porębie Piotr Tota zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek.

DSC_0698DSC_0700DSC_0704DSC_0709DSC_0712DSC_0718DSC_0720DSC_0723DSC_0731DSC_0739DSC_0741