Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Na dwa chóry i orkiestrę
12.01.2016

Na dwa chóry i orkiestrę

W ostatnią sobotę, w kościele pod wezwaniem Świętego Jakuba odbył się koncert kolędowo-noworoczny, w czasie którego wystąpiły dwa chóry - z kościoła św. Stanisława ze Szczepanowa i z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej z Brzeska-Słotwiny oraz orkiestra dęta z Okulic. Łącznie przed widownią prezentowało się ponad stu muzyków i śpiewaków. Koncert urzekł widzów, tym bardziej, że obok utworów o tematyce świątecznej, mogli wysłuchać znakomitych adaptacji znanych z wykonania filharmoników wiedeńskich. Do występu chóry przygotowywane były przez Piotra Janiszewskiego z Brzeska i Wojciecha Oleksyka ze Szczepanowa, rolę dyrygenta sprawował Mariusz Kurnik z Okulic.

Soliści koncertu - Joanna Janiszewska, Daria Reczek i Wojciech Oleksyk po mistrzowsku wykonali utwory „Feliz Navidad”, „Merry Christmas” i „Jest taki dzień”. Chóry acapella wykonały kilka kolęd - „Przybieżeli do Betlejem”, „Zaśnij dziecino” i „Hej, ponad regle”.

Kilka utworów, które zagrała orkiestra z Okulic znanych jest z wykonania filharmoników wiedeńskich, widzowie byli oczarowani kiedy popłynęły dźwięki „Wiwat marsz”, „Czardasz”, czy „Marsz Radetzky`ego”. Brawom nie było końca, ale nie jest wykluczone, że wkrótce odbędą się następne koncerty z wykonaniu obydwu chórów i orkiestry, grupy zapowiadają, iż ich współpraca będzie się zacieśniać.

DSC_2393DSC_2314DSC_2317DSC_2319DSC_2321DSC_2323DSC_2334DSC_2343DSC_2353DSC_2368DSC_2381