Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Tradycyjna wigilia u Państwa Kuralów
21.12.2015

Tradycyjna wigilia u Państwa Kuralów

Około stu pięćdziesięciu osób gościło na spotkaniu wigilijnymi organizowanym przez Państwa Annę i Kazimierza Kuralów, brzeski oddział Caritas działający przy parafii św. Jakuba oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Spotkanie odbywało się już po raz 22., tradycyjne wigilijne przysmaki zostały ufundowane i przygotowane dzięki hojności Państwa Kuralów, prowadzących restaurację Galicyjska.

Uroczystość rozpoczęła się mszą, którą prowadził biskup tarnowski, Andrzej Jeż, w czasie wzruszającej homilii mówił o miłosierdziu i konieczności wspierania potrzebujących - samotnych, ubogich i bezdomnych. Proboszcz parafii św. Jakuba, ksiądz Józef Drabik, mówił, że nie ma systemu, który całkowicie wyelimowałby biedę i wykluczenie, dlatego tak ważne jest, aby zauważyć tych potrzebujących. Na pewno zauważają ich Państwo Kuralowie, którzy od wielu lat zapraszają do swojego stołu samotnych i ubogich. -Obowiązkiem ludzi, którym powiodło się w życiu jest niesienie pomocy i wsparcia tym, którzy mają mniej - mówi Kazimierz Kural.

Goście wigilijnej uroczystości byli zachwyceni, dla niektórych możliwość spotkania, połamania się opłatkiem i spędzenie czasu z innymi ma ogromne znaczenie. Na stole królowały przepyszne wigilijne smakołyki, które uczestnicy spotkania mogli także zabrać do domów. Razem z zaproszonymi do wigilijnego stołu zasiedli, między innymi poseł Jozefa Szczurek-Żelazko, europoseł Edward Czesak, burmistrz Grzegorz Wawryka, jego zastępca Jerzy Tyrkiel oraz starosta Andrzej Potępa.

DSC_1331DSC_1349DSC_1354DSC_1359DSC_1376DSC_1379DSC_1383DSC_1386DSC_1394DSC_1398DSC_1400DSC_1405DSC_1412DSC_1429DSC_1433