Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Mikołaj na ulicach Brzeska
09.12.2015

Mikołaj na ulicach Brzeska

W piątkowy słoneczny dzień, na ulicach Brzeska zagościł  Mikołaj, który częstował napotkane osoby słodyczami i wręczał drobne upominki.  Mikołaj  poprosił również  o ocenę   jak  się żyje i pracuje w naszej gminie, jakie są oczekiwania i życzenia. Cieszy  w tej krótkiej mikołajowej sondzie, że wszyscy zapytani, bez względu czy tu mieszkają czy  pracują, wyrażali się pozytywnie o Brzesku i jego mieszkańcach. Podkreślali, że jest  tutaj ogromna liczba ludzi życzliwych, że  miasto i sołectwa pięknieją, cieszą ich nowe drogi, zjazdy z autostrady i różnorodność pozytywnych zmian. A jakie są oczekiwania napotkanych przez Mikołaja osób?

Każdy pracujący chciałby więcej zarabiać, prawie wszyscy mówili o konieczności pielęgnowania życzliwości międzyludzkiej. Zapytani o to co chcieliby poprawić w wizerunku Brzeska, w zdecydowanej większości odpowiadali, że  pozytywne zmiany widać na każdym kroku. Trzy osoby podkreśliły konieczność zwiększenia ukwiecenia wjazdów do miasta. Jedna z pań chciałaby  wyposażenia Domu Ludowego  w  Porębie Spytkowskiej  w sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych, a dwie zmotoryzowane respondentki chciałyby więcej bezpłatnych miejsc do parkowania. Szczególnie ucieszyły Mikołaja życzenia od respondentów dla wszystkich mieszkańców gminy Brzesko, do których z wielką radością przyłącza się i on sam.

W mikołajowej sondzie wzięli udział: Agnieszka i Patrycja z Jadownik, Barbara z Jadownik, Ola z Borzęcina, Bogdan z Brzeska, Marcin i Franciszek – Radni Rady Miejskiej w Brzesku, Maria z Brzeska, Barbara z Poręby Spytkowskiej, Ludwik z Brzeska, Magda z córką z Brzeska, Antoni z Dębna, Marija z Ukrainy – mieszka w Brzesku, Krzysztof i Paweł z Brzeska, Ewa z Brzeska, Krystyna z Brzeska, Ola z Bochni.

Agnieszka i Patrycja z Jadownik-001Antoni z Dębna-001Barbara z Bochni-002Barbara z JadownikBogdan z BrzeskaEwa z BrzeskaKrystyna z Brzeska-001Krzysztof i Paweł z Brzeska-001Ludwik z BrzeskaMarcin i Franciszek-Radni RM BrzeskaMaria z BrzeskaMarija z Ukrainy-BrzeskoOla z BorzęcinaBarbara PorębaAgnieszka z córką z Brzeska