Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Sędziowie piłkarzami
25.07.2014

Sędziowie piłkarzami

W Brzesku już po raz piąty odbył się turniej piłki nożnej sędziów rozgrywany o puchar burmistrza. Organizatorem turnieju było Kolegium Sędziów w Brzesku i Podokręg Piłki Nożnej w Brzesku. Turniej rozgrywany był na orliku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Uczestniczyło w nim 12 drużyn z całej Małopolski, a sąsiadów z Podkarpacia reprezentowały zespoły z Krosna i Dębicy. Mimo upalanych warunków poziom zawodów stał na wysokim poziomie i nie brakowało emocji.Drużyny zostały podzielone na dwie grupy i ostatecznie do fazy finałowej awansowało po dwóch przedstawicieli Małopolski i Podkarpacia.

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą zespoły z Dębicy i Krosna walcząc o awans do finału. Żadnej z nich nie udało się udowodnić swojej wyższości w regulaminowym czasie i do rozstrzygnięcia konieczne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali rozjemcy z Krosna i to oni awansowali do finału. W drugim półfinale zmierzyli się arbitrzy z Gorlic oraz gospodarze turnieju i obrońcy tytułu z przed roku. Brzescy sędziowie nie pozostawili złudzeń kto zasłużył na awans do finału i rozgromili przeciwników 6-2 . Podłamany zespół z Gorlic przegrał również walkę z kolegami z Dębicy o trzecie miejsce w turnieju i ostatecznie zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu.

W wielkim finale emocji nie brakowało. Sędziowie z Brzeska i Krosna pokazali ogromną wolę walki i spore umiejętności. Mecz kończy się wynikiem 2-1 dla Brzeska i okazały puchar trafil w ręce gospodarzy. Drugie miejsce zajęło Krosno, a trzecie Dębica. Nagrody wręczał burmistrz Grzegorz Wawryka, prezes Podokręgu Piłki Nożnej Mirosław Nieć oraz przedstawiciel licznych sponsorów Łukasz Kądziołka.

Znakomicie zorganizowany turniej został przygotowany przez sędziów piłki nożnej Podokręgu Brzesko. Organizatorzy szczególnie dziękują tym, którzy przyczynili się do sukcesu i ufundowali znakomite nagrody. A byli to m.in.: Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Prezes Podokręgu Piłki Nożnej Mirosław Nieć, Zakłady Mięsne „Chabura” Zbigniewa i Tomasz Chaburów , Pizzeria Soprano pana Łukasza Kądziołki , Dam-Dam Zdobienie Szkła pana Włodzimierza Bernady, firma Meblux pana Piotra Piotrowskiego, Hutownia „May-Mat” państawa Stanisława i Ewy Matys, Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Szczurowa, Dom Weselny „Grecja” panów Józefa Wody i Stanisława Kądziołki , Myrland pana Szymona Myrlka, „exclusiveGraw”, Skład budowlany Edwarda Milewskiego, Carsberg Okocim, Hurtownia napojów „Lobo Sp. z o.o.” z Sufczyna , oraz Piekarnia „Filipek” pani Zofii Filipek.

Końcowa tabela:1. Brzesko, 2. Krosno, 3. Dębica, 4. Gorlice, 5. Bochnia, 6. Nowy Targ, 7. Tarnów, 8. Kraków, 9. Nowy Sącz, 10. Żabno, 11. Chrzanów, 12. Limanowa.Najlepszy Zawodnik: Jakub Koza – DębicaKról strzelców: Grzegorz Jurczak – Krosno (12 bramek)Najlepszy bramkarz: Mirosław Pysno – BrzeskoNajstarszy zawodnik: Ryszard Świerczek – TarnówNajmłodszy zawodnik: Dawid Serafin - Gorlice

DSC_40551