Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Hotspoty

"Brzeskie Hotspoty" - bezpłatna sieć bezprzewodowa w gminie Brzesko! hotspotyBrzesko jest jedną z nielicznych gmin w Polsce, która w ponad 20 miejscach oferuje turystom i mieszkańcom bezpłatny dostęp do globalnej sieci internetu.Rozwój i powszechność usług dostępnych w Internecie już dziś pozwala na załatwianie wielu spraw za pomocą sieci komputerowych i komórkowych. Ogrom wiedzy zawartej w bazach danych na całym świecie, a dostępnych przez sieci komputerowe już dziś jest bardzo duży.W naszej gminie powstała inicjatywa "Brzeskie Hotspoty", której celem jest otwarty i publicznie dostępny Internet w wybranych miejscach Odbywa się to przez instalację hotspotów.

REGULAMIN KORZYSTANIA

Sposób podłączenia komputera do sieci bezprzewodowej „Brzeskie Hotspoty” na przykładzie Windows XP

MAPA PUNKTÓW HOTSPOT

PREZENTACJA PPS (6,17 MB)

Czym jest hotspot?Najprościej można by to określić jako miejsce gdzie działa publiczna sieć bezprzewodowa. W takich miejscach, zwanych punktami dostępowymi, użytkownicy mogą z łatwością dołączyć się do zasobów swojej sieci lub internetu, bez potrzeby przebywania w pobliżu jakiegokolwiek gniazdka sieciowego czy telefonicznego.Dla ułatwienia znalezienia tych miejsc, w których działają hotspoty, zostały one specjalnie oznakowane słupkami i banerami z nazwą "Brzeskie Hotspoty".

Czego potrzeba do korzystania z hotspot-u?Podstawy użytkowania takiej sieci są nieskomplikowane.. Turysta, uczeń czy przedsiębiorca może usiąść w parku lub na placu zabaw, uruchomić notebook-a, telefon lub inne urządzenie tego typu, ustanowić bezprzewodowe połączenie za pomocą wbudowanej lub dołączonej do w/w urządzenia karty sieci bezprzewodowej i po kilku chwilach mieć dostęp do swojej poczty, zasobów firmy czy po prostu do surfowania po internecie.

Jakie są szybkości transmisji?Brzeski hotspot umożliwia realny transfer z prędkością do 128 kilobitów na sekundę. Musimy jednak wiedzieć, że prędkość zależy od warunków radiowych, odległości od punktu dostępowego, ilości zalogowanych użytkowników oraz naszej karty sieciowej. W przypadku "Brzeskich Hotspotów" ilość osób, które mogą jednocześnie korzystać z dostępu bez utraty jakości to nawet 650. Warunki pogodowe zasadniczo nie mają wpływu na przekaz sygnału.

Czy fale radiowe na których pracuje sieć bezprzewodowa nie szkodzą?Większość urządzeń sieci bezprzewodowej wykorzystuje częstotliwości 2.4 GHz z mocą nieprzekraczającą 100 miliwatów (bardzo słaba fala elektromagnetyczna). Urządzenia te nie powinny zakłócać innych urządzeń. Nie stwierdzono również ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka.

Partnerami miasta w tym przedsięwzięciu są:

  • CLIMAX, ul. Głowackiego 49d, 32-800 Brzesko

  • NETSYSTEM, Poręba Spytkowska 15, 32-800 Brzesko

  • WIMAXNET, pl. Żwirki i Wigury 10, 32-800 Brzesko

  • ZETO SA, ul. Urszulańska 25, 33-100 Tarnów