Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czysta Małopolska
01.07.2014

Czysta Małopolska

W październiku 2013 roku gimnazjum z Jadownik przystąpiło do projektu „Czysta Małopolska”, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie na rzecz zwiększenia świadomości i kształtowania proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży. Przez cały okres trwania projektu podejmowaliśmy działania mające na celu promowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży naszej szkoły oraz upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.

W ramach projektu nauczyciele przeprowadzili działania edukacyjne, warsztaty projekcie filmów o tematyce ekologicznej oraz konkursy ekologiczne między innymi „Designerskie surowce wtórne” – konkurs na przedmioty codziennego użytku wykonane z surowców wtórnych, „Recykling czysty (od)zysk” – konkurs na reklamę społeczną promującą selektywną zbiórkę odpadów. Zorganizowano również cztery zbiórki surowców wtórnych. Ze sprzedaży zebranych surowców wtórnych pozyskano w tym roku szkolnym 609 zł. Fundusze pozyskane w ten sposób przeznaczamy na zagospodarowanie terenów zielonych wokół szkoły. W bieżącym roku szkolnym zakupiliśmy kolejne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów na terenie szkoły, kwiaty balkonowe oraz kwiaty i donice do szkolnej galerii portretów patrona. Koordynatorami projektu były Agnieszka Dzieńska, Beata Przeklasa i Justyna Przybyło.

16 czerwca nauczyciele koordynujący projekt wzięli udział w konferencji pt. „Czysta Małopolska – czysta Polska” podsumowującej działania realizowane w ramach projektu. Konferencja zorganizowana była przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegaturę w Tarnowie i Towarzystwo Promocji Oświaty Ekologicznej w Tarnowie. Podczas konferencji małopolski kurator oświaty wręczał dyplomy i nagrody osobom wyróżnionym w konkursach w ramach projektu „Czysta Małopolska”. Nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną. Autorem prezentacji pt. „Nasza szkoła wzorem dobrych praktyk ekologicznych” była Beata Przeklasa. (Beata Przeklasa)

IMG_5149CCF20140616_00001IMG_5148