Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Delegacja harcerzy z Węgier
30.06.2014

Delegacja harcerzy z Węgier

W czerwcu b.r. na Dni Brzeska, na zaproszenie Urzędu Miejskiego przyjechała czteroosobowa delegacja węgierskich harcerzy z drużyny 1026 Szent László Király, wraz z Komendantem Gáborem Mikulásikiem z partnerskiego miasta Százhalombatta. Celem wizyty było odnowienie, kontynuacja i omówienie współpracy na kolejne lata z harcerzami z Brzeska. Goście, oprócz uczestniczenia w miejskich obchodach, zwiedzili również Kraków, a także brali udział w pieszym wymarszu na górę Bocheniec.

 Opiekę nad delegacją objęła Komendantka Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, działającego przy PSP nr 2 w Brzesku – dh phm. Renata Rożkowicz, wraz z tłumaczami, Alicją Pawliną i dh pwd. Marcinem Gromadzkim (nauczycielami tej szkoły). Nasi bratankowie mieli okazję spotkać się z Komendantką Hufca Brzesko – dh hm. Marią Tyką wraz z członkami Komendy, oraz uczestniczyć w oficjalnym spotkaniu z Burmistrzem Brzeska Grzegorzem Wawryką i Dyrektor PSP 2 Brzesko Urszulą Białką.

 Był również czas na wspólne gry i zabawy, w których także udział wzięli harcerze starsi wywodzący się ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, w osobach: dh Elizy Komęzy, dh Kornelii Hołysz, dh Wiktorii Olchawy i dh Michała i Miłosza Plichtów. Pod opieką dh pwd. Marcina Gromadzkiego „harcowali” w wiosce słowiańskiej pod Wawelem w ramach krakowskich Wianków.

 Na kolejne spotkanie trzeba będzie czekać do przyszłorocznych wakacji, gdzie w miejscowości Piaski Drużków odbędzie się wielki, harcerski obóz polsko-węgierski, na który już czekamy z niecierpliwością!

pwd. Marcin Gromadzki

DSC_6203DSCN4762DSCN4767DSCN4768OLYMPUS DIGITAL CAMERA