Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Absolutorium dla burmistrza
25.06.2014

Absolutorium dla burmistrza

W czasie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok. Radni dziękowali burmistrzowi za wykonane w mieście i gminie inwestycje oraz za umiejętne pozyskiwanie funduszy europejskich.

Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię na temat wykonania budżetu za ubiegły rok, z obliczeń wynika, że dochody wykonano na poziomie 98,5 procenta, zaś wydatki w 98 procentach. Pozytywną opinię wydała także komisja rewizyjna, której zadaniem jest, między innymi dbałość o utrzymanie dyscypliny finansowej gminy. -Ubiegłoroczny budżet pozwolił na wykonanie wielu inwestycji, które poprawiły jakość życia mieszkańców naszej gminy, mowa głównie o kanalizacji, z której docelowo będzie mogło korzystać prawie 4 tysiące osób - mówił przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Pasierb.

-Budżet z 2013 roku był najtrudniejszy w ciągu kilku ostatnich lat - mówił burmistrz Grzegorz Wawryka. -Na szczęście udało się go zrealizować, a zadłużenie jest nawet niższe niż pierwotnie zakładaliśmy. Udało się pozyskać spore kwoty z funduszy unijnych na realizację wielu inwestycji, dzięki temu gmina się zmienia i rozwija dla dobra mieszkańców, dla których pracujemy. Dziękuję radnym i współpracownikom z urzędu, bez których realizacja budżetu nie byłaby możliwa.

W ostatnim roku oddano do użytku wartą ponad 33 miliony kanalizację, wybudowano kilka boisk sportowych, warto przypomnieć, że gmina wydaje ponad 45 milionów złotych na utrzymanie szkół i przedszkoli.

DSC_7746DSC_7742DSC_7743