Lada dzień ruszają prace drogowe związane z przebudową ul. Powstańców Warszawy w Brzesku. Zadanie jest współfinansowane ze środków Budżetu Państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawca zadania o roboczej nazwie „Przebudowa drogi gminnej 250624K w km od 0+005,50 do km 0+220,00 w miejscowości Brzesko, Gmina Brzesko” jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy, które zrealizuje inwestycję za ponad 891 tys. zł, z czego ponad 445 tys. zł stanowić będzie dotacja.
Zgodnie z kontraktem, prace potrwają maksymalnie 5 miesięcy. W umowie dotacyjnej z Wojewodą Małopolskim Gmina Brzesko zobowiązała się m.in., że po zrealizowaniu zadania zniesione zostaną opłaty za korzystanie z parkingów umiejscowionych po południowej stronie ulicy, minimum na okres trwałości projektu, który wynosi 5 lat od zakończenia inwestycji.


