Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nowe nawierzchnie drogowe
10.07.2024

Nowe nawierzchnie drogowe

W najbliższych dniach na osiedlu Jagiełły i czterech ulicach Brzeska zakończą się prace polegające na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej. To tylko niewielki fragment prowadzonych równolegle robót drogowych, realizowanych w ramach kompleksowego zadania przy dofinansowaniu z tzw. Polskiego Ładu. 

We wtorek, 9 lipca, rozpoczęło się frezowanie jezdni na ulicy Mickiewicza. Zaraz po usunięciu starych warstw nawierzchni, wyrównaniu kolein i naprawie uszkodzeń zostanie położony nowy asfalt. Taka nawierzchnia kładziona jest aktualnie na osiedlu Jagiełły (między blokami i na tzw. ulicy obwodowej). Już w czwartek podobne prace rozpoczną się na ulicy Wyzwolenia.

Tymczasem w najbliższych dniach ruszą prace na ulicach Sobieskiego, Puszkina i Długiej. Tutaj remonty będą prowadzone etapami. Najpierw wykonana zostanie wymiana uszkodzonych krawężników lub korekta ich nawierzchni (w przypadku stwierdzenia zapadlisk). W dalszej kolejności nastąpi frezowanie nawierzchni, regulacja podziemnych urządzeń (studzienek, zaworów), a wreszcie ułożenie nowej asfaltobetonowej nawierzchni. Ostatni etap polegać będzie na odtworzeniu linii oznakowania poziomego.

W związku z prowadzonymi pracami wystąpią pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Te krótkotrwałe uciążliwości wynagrodzi wszystkim zmotoryzowanym znacznie lepszy komfort jazdy, odczuwany po zakończeniu remontów.

Nowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogoweNowe nawierzchnie drogowe