Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nowe chodniki w centrum miasta
09.07.2024

Nowe chodniki w centrum miasta

Nie zwalniają tempa ekipy budowlane prowadzące remonty dróg w centrum Brzeska. Nie tak dawno zakończyła się gruntowna modernizacja chodników przy ulicy Mickiewicza i przy brzeskim Rynku, a już trwają podobne prace wzdłuż ulicy Głowackiego.

Chodniki przy ulicy Mickiewicza zostały pokryte nową kostką brukową. Nieco inaczej prezentuje się chodnik przy wschodniej pierzei brzeskiego Rynku. Został on w całości wyłożony specjalnymi płytami wskazanymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

– Starannie dobraliśmy materiał, z jakiego wykonane są te płyty, sposób ich ułożenia, a także kolorystykę. Wszystko dostosowane zostało do zabytkowego charakteru tego miejsca – wyjaśnia burmistrz Tomasz Latocha.

Tuż po zakończeniu prac przy ulicy Mickiewicza i Rynku rozpoczął się remont chodników wzdłuż ulicy Głowackiego – od placu Zwycięstwa, poprzez Rynek, do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego. I w tym przypadku na przyrynkowym odcinku użyte zostaną te same ozdobne płyty, ułożone według identycznego schematu. Nowością będą elementy tzw. małej architektury zamontowane na wysokości plebanii i kościoła.

Nowe chodniki w centrum miastaNowe chodniki w centrum miastaNowe chodniki w centrum miastaNowe chodniki w centrum miastaNowe chodniki w centrum miasta