Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
W Okocimiu rusza budowa 40 mieszkań
05.07.2024

W Okocimiu rusza budowa 40 mieszkań

Już wkrótce przy ulicy Goetzów Okocimskich w Okocimiu rozpocznie się budowa budynków mieszkalnych w ramach inwestycji realizowanych przez SIM Małopolska sp. z o.o. 4 lipca w brzeskiej siedzibie spółki została zawarta umowa z wykonawcą tego zadania. W ciągu dwóch lat zostanie oddanych do użytku 40 lokali, w których zamieszka około 120 osób.

Umowę podpisali prezes SIM Małopolska Michał Lysy oraz prezes niedomickiej firmy SAMSON sp. z o.o. Adam Lichorobec. W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz radny miejski Kamil Trąba pełniący w spółce funkcję pełnomocnika gmin Brzesko, Ciężkowice i Gorlice.

Przedmiotem umowy jest budowa 20 budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Termin realizacji zadania został ustalony najpóźniej na 24 miesiące od dnia podpisania umowy. W ciągu nabliższych siedmiu dni nastąpi przekazanie wykonacy placu budowy, który zostanie ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony, po czym ruszą prace przygotowawcze. Efektem inwestycji wartej 18 497 820 złotych będzie czterdzieści 3-pokojowych mieszkań o bardzo wysokim standardzie (powierzchnia od 57 do 65 metrów kwadratowych). Każde z nich będzie kompletnie wykończone, a przyszłym najemcom pozostanie jedynie ich umeblowanie i zamieszkanie.

Jest to już ósma umowa na roboty budowlane w ramach inwestycji realizowanych przez SIM Małopolska – samorządową spółkę stworzoną przez 16 małopolskich gmin oraz Krajowy Zasób Nieruchomości w celu budowy mieszkań o umiarkowanym czynszu. 

– Dla mieszkańców ważny będzie efekt działania spółki, czyli budynki mieszkalne z całą infrastrukturą towarzyszącą – parkingami, terenami zielonymi, placem zabaw dla dzieci. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna lokalizacja. Blok usytuowany będzie w samym centrum Okocimia, w bliskiej odległości od szkoły, kościoła, obiektów sportowych, sklepu i przystanku autobusowego. Stanie niemal na samym wzgórzu, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na najbliższą okolicę. Przy sprzyjającej pogodzie z okien położonych w pobliżu domów można podziwiać nawet panoramę Tatr. Kolejna dogodność to bliska odległość od Brzeska, z którym Okocim jest znakomicie skomunikowany – podkreśla burmistrz Tomasz Latocha, jeden z głównych orędowników tego programu.

Gmina Brzesko jest w spółce jedną z pierwszych, dysponującą kompletną listą osób i rodzin, z którymi zostały zawarte umowy partycypacyjne. Dodatkowo sporządzona została lista rezerwowa na wypadek, gdyby ktoś – z przyczyn losowych – odstąpił od umowy. 

W Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkańW Okocimiu rusza budowa 40 mieszkań