Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kanalizacja w Jasieniu (II etap) – umowa podpisana
02.07.2024

Kanalizacja w Jasieniu (II etap) – umowa podpisana

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Brzesku została podpisana umowa dotycząca realizacji II etapu budowy sieci kanalizacyjnej w Jasieniu. Dokument podpisali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Michał Strąk, przedstawiciel firmy HAS-BUD z Jasienia – wykonawcy prac, których definitywne zakończenie nastąpi w listopadzie 2024 roku.

Budowa ponad 2-kilometrowego odcinka sieci kanalizacyjnej wraz z pompownią ścieków w Jasieniu realizowana jest przy dofinansowaniu pozyskanemu przez Urząd Miejski od Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Prace prowadzone są wzdłuż ulic Strażackiej i Księdza Mazurkiewicza

Część prac związanych z tą inwestycją została już wykonana. Wybudowano pompownię oraz kanalizację grawitacyjną i tłoczną o łącznej długości pond 850 metrów. Wartość zrealizowanego wtedy zadania wyniosła 891 183 złotych brutto.

Firma HAS-BUD wykona prace wchodzące w zakres II etapu, obejmującego budowę odcinka sieci o długości 1118 metrów, biegnącego częściowo wzdłuż ulicy Strażackiej i w znacznym stopniu ulicy Księdza Mazurkiewicza. Ostatnim punktem harmonogramu jest odbudowa dróg, w ciągu których inwestycja jest realizowana. Koszt II etapu to 2 171 232 złotych brutto.

Po dokończeniu zadania do nowej sieci przyłączą się aż 54 gospodarstwa domowe. Budowany odcinek ciągnąć się będzie na długości 2 240 metrów, a całkowity koszt prac (I oraz II etap łącznie) zamknie się kwotą 3 062 415 złotych brutto.

unnamed.jpg

Kanalizacja w Jasieniu (II etap) – umowa podpisanaKanalizacja w Jasieniu (II etap) – umowa podpisanaKanalizacja w Jasieniu (II etap) – umowa podpisanaKanalizacja w Jasieniu (II etap) – umowa podpisana