Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Odkrywamy gminę Brzesko
24.06.2024

Odkrywamy gminę Brzesko

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury oraz Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Wakacyjnej Grze Terenowej „ODKRYWAMY GMINĘ BRZESKO”, która trwać będzie od 1 lipca do 31 sierpnia br.

Jest to już trzecia edycja gry, która już za pierwszym razem spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców gminy jak i gości odwiedzających nasz region w czasie wakacji. W tym roku formuła zabawy została nieco rozbudowana. Wzorem poprzednich lat każdy uczestnik gry będzie miał możliwość dotrzeć do dziesięciu punktów-przystanków rozlokowanych na terenie gminy i na specjalnej mapie przybić pieczątkę ukrytą w każdym z tych miejsc. Tegoroczną nowością jest to, że każdy z tych punktów skrywa pewną zagadkę, którą należy rozwiązać, a odpowiedź wpisać na dołączonej do mapy specjalnej liście zadań (lista zawiera dokładny opis tych zadań). Zaliczenie wszystkich punktów oraz prawidłowe wykonanie wszystkich poleceń wiąże się z nagrodą, którą odkrywca odbierze na stacji końcowej, czyli w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego (RCKB) w Brzesku.

Zasady udziału w grze są bardzo proste. Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w mapę (można ją pobrać ze strony internetowej brzesko.pl oraz mok-brzesko.pl, albo odebrać osobiście w Urzędzie Miejskim (pokój nr 13) lub w RCKB (portiernia). Przed wyruszeniem w trasę warto zabrać ze sobą długopis i notesik (do rozwiązywania zadań), a w jednym przypadku niezbędny będzie też kompas (klasyczny lub w telefonie). Miejsca oznaczone cyframi od 1 do 9 można „odkrywać” w dowolnej kolejności. Nie jest też powiedziane, że całą trasę musi się zaliczyć w ciągu jednego dnia. Podróż po naszej pięknej gminie można rozłożyć w czasie. Ważne jest tylko to, żeby ostatnim miejscem naszej wędrówki było regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku, w którym będzie można  zweryfikować poprawność wykonywanych zadań, a fakt otrzymania tytułu „Odkrywca Gminy Brzesko” utrwalić za pomocą fotografii na tle specjalnej ścianki. Każdy uczestnik, który dotrze do mety, otrzyma okolicznościowy medal. Życzymy powodzenia!

WYKAZ MIEJSC ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TRASIE GRY

  • Wieża widokowa na wzgórzu Bocheniec w Jadownikach
  • Panteon Świętych w Szczepanowie
  • Skwer Pamięci im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jadownikach
  • Punkt widokowy w Okocimiu (obok sklepu Groszek)
  • Kościół Wniebowzięcia NMP w Jasieniu
  • Pomnik przyrody „Romeo i Julia” w Mokrzyskach
  • Pavimentum Copernicanum w Brzesku
  • Cmentarz wojenny nr 276 w Brzesku
  • Skatepark w Brzesku
  • Budynek RCKB

plakat-odkrywcy.png

Odkrywamy gminę BrzeskoOdkrywamy gminę Brzesko