Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Puchar Tymbarku – w drodze na PGE Narodowy
22.05.2024

Puchar Tymbarku – w drodze na PGE Narodowy

Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku zostały triumfatorkami wojewódzkich finałów piłkarskiego Pucharu Tymbarku rozegranego w Wadowicach. W nagrodę wezmą udział w finałach ogólnopolskich i staną przed niepowtarzalną szansą zaprezentowania swoich umiejętności przy ponad 50-tysięcznej publiczności, która zgromadzi się 10 czerwca na stadionie PGE Narodowy, by obserwować ostatni sprawdzian polskiej reprezentacji przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. 

Bohaterki z Brzeska wystartowały w kategorii wiekowej U-10. Przez fazę grupową i ćwierćfinał przeszły jak burza, gromiąc kolejno 11:0 ZS-P Zakrzów, 3:0 SP Leśnica Groń i 6:2 SP 3 Skawina. Łatwe zwycięstwa nie uśpiły ich czujności, dlatego bardzo umiejętnie rozegrały dwa kolejne mecze. Najpierw w półfinale wygrały 3:2 z KSP Joanna „Zielono-Czarne”, by później zwycięsko zakończyć finałowy dreszczowiec, w którym zmierzyły się z Siedemnastką Tarnów. To było niezwykle emocjonujące spotkanie, w którym szala zwycięstwa kilkakrotnie przechylała się z jednej strony na drugą. Ten wyczerpujący pojedynek w regulaminowym czasie zakończył się remisowym wynikiem 3:3. O wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych, które lepiej wykonywały Brzeszczanki. Turniej „jedenastek” zakończył się ich wygraną 3:2 i to one mogły wznieść ręce w górę w triumfalnym geście. 

Ten największy w historii brzeskiego sportu dziecięcego sukces wywalczył zespół w składzie: Pola Markowska, Oliwia Baran, Lena Gromala, Jagoda Hajdo, Hanna Jaroszek, Aleksandra Kołodziej, Maja Kopacz, Hanna Wawryka i Joanna Zastawnik. Najskuteczniejszą strzelczynią w drużynie została Aleksandra Kołodziej – zdobywczyni 14 bramek. Pola Markowska została uznana najlepszą bramkarką turnieju, na co zapewne spory wpływ miała jej postawa w końcówce finałowego meczu. Opiekunami zespołu są Klaudia Brzyk oraz Mateusz Urban. Oboje jednak zgodnie przyznają, że w tym co stało się na początku maja w Wadowicach, spory udział ma Konrad Kołodziej były nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole, mający w swoim życiorysie przygodę piłkarską. Wszyscy, którzy śledzą rozwój dziewczęcej piłki nożnej w „Dwójce”, mówią jednym głosem: - To on od pierwszej klasy zaszczepił miłość do tej dyscypliny sportowej w tych młodych zawodniczkach.

Teraz reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Brzeska wyjedzie na ogólnopolskie finały Pucharu Tymbarku, które zostaną rozegrane w Warszawie. Stawką tego turnieju jest nie tylko wywalczenie głównego trofeum, ale przede wszystkim perspektywa zagrania na głównej płycie reprezentacyjnego polskiego stadionu. Stać się to może tuż przed sparingowym spotkaniem narodowej reprezentacji z Turcją. Niezależnie od końcowego rezultatu 10-latki z Brzeska będą miały możliwość, aby zasiąść na trybunach PGE Narodowego i z bliska na żywo obejrzeć w akcji Roberta Lewandowskiego i spółkę. Może przynajmniej jedna z tych młodych dziewcząt pójdzie w ślady Ewy Pajor, najlepszej aktualnie polskiej piłkarski.

 

Puchar Tymbarku – w drodze na PGE NarodowyPuchar Tymbarku – w drodze na PGE NarodowyPuchar Tymbarku – w drodze na PGE Narodowy