Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Osiedle Jagiełły po remoncie
22.04.2024

Osiedle Jagiełły po remoncie

Definitywnie zakończyły się prace na brzeskim osiedlu Jagiełły,  wchodzące w zakres kompleksowej modernizacji gminnych dróg, na którą Urząd Miejski pozyskał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Jest to znaczący element największego przedsięwzięcia drogowego w historii Brzeska. 

Zakres prac obejmował remont głównej ulicy wewnętrznej, dróg pomiędzy blokami oraz tak zwanej ulicy „Obwodowej”, a także parkingów. Modernizacji poddane zostały nie tylko drogowe nawierzchnie, ale też przylegające do nich chodniki. Łącznie blisko 1400 metrów. Działania zostały zapoczątkowane jeszcze w ubiegłym roku, a ich kontynuacja nastąpiła jeszcze grubo przed nastaniem kalendarzowej wiosny. Równolegle prowadzone zostały i są remonty ulic Głowackiego (od placu Zwycięstwa w kierunku Rynku) Wyzwolenia oraz Mickiewicza (od ronda świętego Jakuba do Rynku).

Przypomnijmy, że kompleksowa modernizacja gminnych i osiedlowych dróg w Brzesku podzielona jest na dwa odrębne zadania finansowane z tego samego źródła. Obejmuje remonty aż 24 odcinki dróg. Wartość obu tych projektów wynosi blisko 12,5 miliona złotych przy dofinansowaniu w kwocie ponad 9,3 miliona złotych. Część z tych remontów została już zrealizowana. 

Osiedle Jagiełły po remoncieOsiedle Jagiełły po remoncieOsiedle Jagiełły po remoncieOsiedle Jagiełły po remoncieOsiedle Jagiełły po remoncieOsiedle Jagiełły po remoncie