Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Bogusław Chmielarz na emeryturze
19.01.2024

Bogusław Chmielarz na emeryturze

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, inspektor Bogusław Chmielarz, po blisko 30-letniej służbie, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jego uroczyste pożegnanie odbyło się 18 stycznia br. we wnętrzach dębińskiego zamku.

Były już szef brzeskiej policji obowiązki służbowe zdał w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora Michała Ledziona, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Tomasza Drożdżaka. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych gminy Brzesko i powiatu brzeskiego – burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i starosta Andrzej Potępa. 

Inspektor Bogusław Chmielarz w swoim dossier ma ukończone studia na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym i w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Po raz pierwszy mundur policjanta założył w 1994 roku. Imponująca jest jego ścieżka zawodowa. Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku został powołany 23 maja 2018 roku. Zanim to jednak nastąpiło, pełnił między innymi funkcje Kierownika Referatu d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP w Brzesku, Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Brzesku,  Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, wreszcie Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku. Wielokrotnie nagradzany resortowymi odznaczeniami, w tym Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”. – To był dla mnie ogromny zaszczyt móc kierować brzeską komendą i współpracować z takimi wspaniałymi ludźmi jak Wy. Z sentymentem będę wspominał wspólnie przeżyte chwile i sukcesy, którymi mogliśmy się razem cieszyć – tym słowami zwrócił się w pożegnalnym przemówieniu do uczestników uroczystości.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Bogusław Chmielarz na emeryturzeBogusław Chmielarz na emeryturzeBogusław Chmielarz na emeryturzeBogusław Chmielarz na emeryturzeBogusław Chmielarz na emeryturze