Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Samochód ratowniczy dla OSP Szczepanów
11.01.2024

Samochód ratowniczy dla OSP Szczepanów

Jednostka OSP ze Szczepanowa wzbogaciła się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy typu GBA. W Urzędzie Miejskim w Brzesku odbyło się spotkanie, w którym komendant powiatowy PSP Brzesko starszy brygadier Janusz Potera w obecności burmistrza Brzeska Tomasza Latochy przekazał szczepanowskim strażakom decyzję o przekazaniu pojazdu, który do tej pory używany był przez brzeską zawodową straż pożarną. Decyzję podjął komendant wojewódzki PSP w Krakowie, nadbrygadier Piotr Filipek. Ten cenny noworoczny upominek odebrali prezes zarządu OSP Szczepanów Zdzisław Reczek oraz wiceprezes Dominik Pałka.

Przekazany samochód typu GBA 2,5/25 to pojazd na podwoziu MAN TGM 13.280 i napędzie 4x4. W pierwszej kolejności wykorzystywany jest do usuwania skutków anomalii pogodowych oraz gaszenia pożarów nieużytków i kompleksów leśnych. Służy też w akcjach ratunkowych związanych z wydarzeniami drogowymi. Obsługiwane przez 6-osobową załogę auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 litrów. 

 

Samochód ratowniczy dla OSP SzczepanówSamochód ratowniczy dla OSP SzczepanówSamochód ratowniczy dla OSP SzczepanówSamochód ratowniczy dla OSP SzczepanówSamochód ratowniczy dla OSP SzczepanówSamochód ratowniczy dla OSP Szczepanów