Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym
12.12.2023

Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym

W Szkole Podstawowej w Jasieniu rozegrane zostały gminne eliminacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. 

Do turnieju indywidualnego dziewcząt zgłosiło się pięć zawodniczek, dlatego już na starcie każda z nich była pewna awansu do eliminacji powiatowych. Jednak wszystkie z determinacją przystąpiły do rywalizacji o tytuł Mistrzyni Gminy Brzesko. Zwyciężyła reprezentująca ZS-P Weronika Stachera, która w świecie sportowym znana jest jako aktualna wicemistrzyni Polski w … judo. Zawody w Jasieniu zakończyła z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajęła Kalina Opiła (SP 3 Brzesko), a trzecie jej szkolna koleżanka, Kamila Wróbel. W turnieju występowały także Anna Mietła oraz Nadia Gicala z SP Jasień. Zwycięstwo w całym turnieju nie przyszło  Weronice Stacherze łatwo. O pierwszym miejscu decydował jej pojedynek z Kaliną Opiłą, rozegrany na pełnym 5-setowym dystansie, a wygrała 3:2 nasz eksportowa judoczka.

Liczniejszą obsadę miał turniej indywidualny chłopców, w którym wystartowało 15 pingpongistów reprezentujących sześć szkół podstawowych. Zwyciężył Adam Machowski (ZS-P Brzesko), który wyprzedził kolejno Wiktora Święcha (SP Poręba Spytkowska), Wiktora Zacharę (SP Bucze), Wiktora Multana (SP 3 Brzesko), Alana Zdanowskiego (SP Bucze) i Wojciecha Handzlika (ZS-P Brzesko). Cała szóstka wywalczyła awans do eliminacji powiatowych.

W turnieju drużynowym dziewcząt wzięły udział tylko dwie drużyny, które automatycznie uzyskały do kolejnej fazy rozgrywek. Rozegrały jednak mecz o tytuł mistrzowski, w którym SP 3 Brzesko pokonała 3:1 SP Jasień. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kalina Opiła i Kamila Wróbel.

Turniej chłopców zgromadził na starcie sześć drużyn. Zwyciężyła drużyna SP Bucze w składzie: Nikodem Skórka, Wiktor Zachara i Alan Zdanowski. Drugie miejsce zajął ZS-P Brzesko, który również awansował do eliminacji powiatowych. W meczu o trzecie miejsce SP Poręba Spytkowska pokonała SP 3 Brzesko. W zawodach uczestniczyły także SP Jasień i SP Okocim.  

Medale i dyplomy dla najlepszych ufundował Urząd Miejski w Brzesku. Wręczały je dyrektor WEKiS Urszula Białka oraz dyrektor SP Jasień Marzena Łanocha.

Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowymMistrzostwa Gminy w tenisie stołowym