Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Mali Mistrzowie z brzeskiej Dwójki
11.12.2023

Mali Mistrzowie z brzeskiej Dwójki

Reprezentacja brzeskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach Turnieju Gier i Zabaw „Mały Mistrz” rozegranych 7 grudnia w Mszanie Dolnej. Dla brzeskiej „Dwójki” jest to trzeci tak spektakularny sukces na niwie sportowej w tym roku.

W Mszanie Dolnej o miano Małego Mistrza Małopolski rywalizowało dziewięć drużyn. Podopieczni Renaty Rożkowicz i Marcina Gromadzkiego rozpoczęli od mocnego uderzenia, wygrywając pierwsze trzy konkurencje. Tylko reprezentacja ZSPiP Słopnice próbowała dotrzymać im kroku. Po czterech konkurencjach różnica między tymi drużynami wynosiła zaledwie pół punktu. Od tego momentu mali brzeszczanie włączyli turbo doładowanie i systematycznie powiększali przewagę. Po zwycięstwo sięgnęli w imponującym stylu, zdobywając 95 punktów na 108 możliwych. O dominacji drużyny z Brzeska świadczy fakt, że w siedmiu konkurencjach była najlepsza, w dwóch innych zajmowała drugie miejsce, a w jednej trzecie. Tylko dwa razy plasowała się tuż poza podium.

Turniej Gier i Zabaw „Mały Mistrz” w kalendarzu zawodów organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy pojawił się siedem lat temu. Jest to propozycja skierowana do dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Już sama nazwa wskazuje, że trudno w nim szukać znanych dyscyplin sportowych, aczkolwiek każda z konkurencji wymaga sprawności ruchowej i jest świetnym wstępem do uprawiania sportu w wybranych dziedzinach. Przede wszystkim stawia na rywalizację, którą każdy ma w genach – bez względu na wiek, a dziecko szczególnie.

Zawody składają się z dwunastu konkurencji, w których potrzebne są przyrządy codziennie używane na lekcjach wychowania fizycznego. Warunkiem udziału jest skompletowanie drużyny liczącej 8 osób – cztery dziewczęta i czterech chłopców (plus rezerwowi). W każdej konkurencji uczestniczy sześcioro dzieci. Dotychczasowa obserwacja wskazuje, że szkoły dość niechętnie podchodzą do świeżej jeszcze oferty MSZS. Chlubnym wyjątkiem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny. W pierwszej edycji Turnieju Gier i Zabaw reprezentacja „Dwójki” zwyciężyła w eliminacjach powiatowych, a w wojewódzkim finale – rozgrywanym również w Mszanie Dolnej – zajęła trzecie miejsce. Drużynę przygotowały wówczas Magdalena Mardoń i Renata Rożkowicz. Ekipa z Brzeska wywalczony dwa lata temu „brąz” tym razem zamieniła na „złoto”.

Opiekunami złotej drużyny są Renata Rożkowicz i Marcin Gromadzki, tandem wuefistów mający w swoim dorobku bogatą kolekcję pucharów i medali. To oni w tym roku poprowadzili sportowców z ZS-P Brzesko do takich osiągnięć jak mistrzostwo Małopolski w biegach przełajowych dziewcząt (Igrzyska Dzieci) oraz 5. miejsce w Polsce wywalczone w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Oboje zostali uhonorowani przez burmistrza Brzeska statuetkami „Zasłużony dla Brzeskiego Sportu” w kategorii „Animator”. W podobny sposób zostały wyróżnione obie mistrzowskie drużyny.

Złote medale w Turnieju Gier i Zabaw „Mały Mistrz” wywalczyła drużyna w składzie: Patrycja Kaim, Aleksandra Kołodziej, Maja Kopacz, Pola Markowska, Joanna Zastawnik, Jan Habel, Maciej Michałczyk, Kacper Turek, Franciszek Wąs i Oliwier Woda. Z reporterskiego obowiązku dodajmy, że drugie miejsce zajął ZSPiP Słopnice (84 punktów), a trzecie SP Węgrzce Wielkie (65,5 punktów).

Mali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej DwójkiMali Mistrzowie z brzeskiej Dwójki