Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Szybki remont w przedszkolu
06.12.2023

Szybki remont w przedszkolu

W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Jadownikach wykonane zostały prace znacznie usprawniające funkcjonowanie placówki. Część pomieszczeń zaadaptowano do celów sanitarnych. Równolegle odświeżono ściany w korytarzu i zamontowano nowe drzwi zewnętrzne, co pozwoli na oszczędności związane z ogrzewaniem budynku. Koszt wszystkich prac wyniósł około 30 tysięcy złotych i został w całości pokryty ze środków własnych gminy Brzesko.

Do dwuoddziałowego przedszkola w Jadownikach uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 roku do 5 lat. Część tych najmłodszych jest – jak zwykło się mówić – „opampersowana”. Nierzadko zdarza się, że nawet takie „zabezpieczenia” nie wystarczają, a jedynym ratunkiem jest kąpiel dziecka. Do niedawna odbywało się to w dość niedogodnych warunkach. Po przeprowadzonych ostatnio przeróbkach wydzielony został specjalny segment prysznicowy z brodzikiem, powstała też mała pralnia. Przyznany przez Urząd Miejski budżet pozwolił jeszcze na odświeżenie korytarza oraz zakup i montaż nowych drzwi zewnętrznych,  co na pewno pozwoli na obniżenie rachunków za energię cieplną.

Wszystkie te działania poprawiły wizerunek przedszkola, podniosły też na wyższy poziom jakość pracy, a także usprawniły opiekę nad naszymi wychowankami – podsumowuje Bożena Wojtoń. Dyrektorka Przedszkola nr 1 w Jadownikach już od pewnego czasu nosiła się z zamiarem przeprowadzenia prac usprawniających działalność placówki. Swój pomysł przedstawiła kilka miesięcy temu. Od tej pory – jak podkreśla – wszystko potoczyło się w bardzo szybkim tempie. W staraniach wspomogli ją dyrektor WEKiS Urszula Białka oraz radny miejski Bartłomiej Turlej, pełniący funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Inicjatywę w pełni zaakceptował burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, który zadecydował o przyznaniu na ten cel około 30 tysięcy złotych z kasy miejskiej. Same prace przeprowadzone zostały praktycznie „bezszelestnie”, nie kolidując z codziennym funkcjonowaniem przedszkola. Te najbardziej uciążliwe wykonywane były w wolne soboty.     

Szybki remont w przedszkoluSzybki remont w przedszkolu