Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Jubileusz grupy Sprawa Drugorzędna
26.10.2023

Jubileusz grupy Sprawa Drugorzędna

“Już pora na kabaret. Za chwilę w świetle gwiazd, kurtyna pójdzie w górę, na show już nadszedł czas!” – Tymi słowami (czasem lekko zmodyfikowanymi) przez dekadę witali się z widzami aktorzy Kabaretu Sprawa Drugorzędna działającego przy Miejski Ośrodku Kultury w Brzesku. Tak zapewne będzie również w piątek 3 listopada podczas JUBILEUSZOWEGO występu.

Rozpoczęli od tekstów Jana Kaczmarka i Andrzeja Waligórskiego. Potem repertuar był bardziej spontaniczny i mieszany. Powstały m.in. spektakle “Kiedy rządzą żądze”, dotyczący nietypowego ośrodka wczasowego, “Uśmiechnij się mamo”, dedykowany wszystkim mamom, “Biesiada poniekąd ekologiczna” czy “Zbrodnia, sąd i kasa”, traktujący o perypetiach nie do końca rozgarniętych gangsterów i stróżów prawa. Ostatni program to “MOK: Młynarski-Osiecka-Kofta” oparty właśnie na utworach napisanych przez tytułową trójkę.

Jubileuszowy występ będzie zbiorem najlepszych utworów i skeczy z dziesięciu lat działalności grupy. Dwugodzinny (!) koncert przedzielony będzie krótkim antraktem połączonym ze słodkim poczęstunkiem. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w MOK (sala 219) oraz za pośrednictwem serwisu kupbilecik.pl

 

sprawa-drugorzedna-final.png