Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Brzesko na siódmym miejscu w Polsce
20.10.2023

Brzesko na siódmym miejscu w Polsce

Brzesko zostało sklasyfikowane na siódmym miejscu w kraju w Rankingu „Ekonomiczny Sukces Kadencji 2018-2023” sporządzonym przez specjalistów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Uniwersytetu Warszawskiego na zlecenie opiniotwórczego Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Rankingi opracowywane regularnie przez „Wspólnotę”, opierają się zawsze na realnych wskaźnikach zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł, przede wszystkim z Głównego Urzędu Statystycznego i ze sprawozdań finansowych. Pod uwagę brane były między innymi ilość nowo zarejestrowanych podmiotów gospodarczych działających w sferze wysokiej techniki oraz usług high-tech w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Ocenie poddane zostały też zmiana wielkości dochodów z CIT przeliczonych na mieszkańca, a także zmiana wielkości bazy podatkowej od nieruchomości od osób prawnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. 

Brzesko zostało sklasyfikowane w kategorii miast powiatowych, a tych jest w Polsce 314. Siódme miejsce oznacza, że nasze miasto znajduje się w ścisłej czołówce krajowej.