Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Bezpieczna droga do szkoły
12.10.2023

Bezpieczna droga do szkoły

W Szkole Podstawowej w Buczu realizowany jest projekt „Bezpieczna droga do szkoły” finansowany przez Fundację INTERCARS – organizatora konkursu grantowego o nazwie „Drogowskaz”, a dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Punktem kulminacyjnym projektu był piknik, który odbył się w środę, 11 października.

W przeddzień wydarzenia na ulicy Okulickiej, przy której znajduje się szkoła, zamontowane zostały progi zwalniające i pionowe znaki ostrzegające o istnieniu takich „przeszkód”. Do organizacji pikniku włączył się sklep Decathlon Tarnów, który udzielił atrakcyjnego rabatu przy zakupie akcesoriów niezbędnych dla każdego rowerzysty. Dzwonki, oświetlenie i kaski otrzymali wszyscy uczniowie czwartej i piątej klasy. Część z nich jest już po zdanym egzaminie na kartę rowerową, część zdawać go będzie w najbliższym czasie. Uczestnicy pikniku (z klas 4-8) mogli sprawdzić się w testach sprawnościowych, a także w teście wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego na platformie KAHOOT. Na najlepszych czekały nagrody – profesjonalne plecaki turystyczne (zakupione przez organizatorów dzięki dofinansowaniu od grantodawcy) oraz odblaskowe elementy ufundowane przez Urząd Miejski w Brzesku. 

Dodatkowo sklep Decathlon Tarnów uruchomił bezpłatny serwis mobilny, w którym każdy mieszkaniec Bucza mógł poddać swój rower szczegółowemu przeglądowi i drobnym naprawom. W wydarzeniu uczestniczyli również zastępca burmistrza Brzeska Grzegorz Brach oraz przedstawiciele policji, straży pożarnej (zawodowej i ochotniczej) i Inspekcji Transportu Drogowego, którzy wypełnili część szkoleniową poświęconą bezpieczeństwu na drogach. W organizację wydarzenia zaangażowała się też rada rodziców, która zapewniła poczęstunek dla wszystkich uczniów uczestniczących w pikniku.

Autorem projektu, który zyskał przychylność Fundacji INTERCARS, jest Michał Fudala, dyrektor szkoły w Buczu. Szkolnym koordynatorem  był Michał Wojnowski. Koszt realizacji zadań ujętych w projekcie wyniósł około 16 tysięcy złotych. 

Bezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkoły