Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Europejski Dzień Bez Samochodu
14.09.2023

Europejski Dzień Bez Samochodu

22 września każdy pasażer, który zechce skorzystać z transportu autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Brzesku, będzie mógł to uczynić nie ponosząc żadnych opłat. Zachęcamy każdego zmotoryzowanego, aby w tym szczególnym dniu, jeśli zamierza poruszać się na niewielkim obszarze, pozostawił swój pojazd w garażu i skorzystał z tej atrakcyjnej oferty MPK.

Każdego roku od 16 do 22 września na całym kontynencie organizowany jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego punktem kulminacyjnym jest Europejski Dzień Bez Samochodu przypadający na 22 września. Gmina Brzesko włącza się do tej akcji, a jednym z jej elementów jest właśnie propozycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, polegająca na zorganizowaniu w tym dniu bezpłatnych usług transportowych.

Dzień Bez Samochodu to znakomita okazja, aby uświadomić mieszkańcom, jak ważne jest racjonalne korzystanie ze środków komunikacji indywidualnej. Ograniczenie liczby pojazdów, które każdego dnia przemieszczają się po naszym mieście, może przynieść wymierne efekty – między innymi zredukowanie emisji szkodliwych spalin i hałasu. Być może ten jeden dzień w roku sprawi, że część mieszkańców, którzy skorzystają z oferty MPK, zechce na stałe przesiąść się na środki transportu zbiorowego. Przecież jedną z korzyści może być też wynikająca z tej zmiany oszczędność na paliwie.