Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Mistrzowie ekonomii
30.05.2023

Mistrzowie ekonomii

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Mokrzysk zwyciężyła w organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku X Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym, któremu od pierwszej edycji patronuje Bank PKO BP, będący równocześnie sponsorem nagród dla najlepszych i upominków dla wszystkich uczestników. 

Konkurs skierowany jest do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu gminy Brzesko. Głównym jego celem jest kształtowanie wśród uczniów zainteresowań tematyką ekonomiczną oraz doskonalenie praktycznego wykorzystania zdobytej w tym zakresie wiedzy.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się siedem trzyosobowych drużyn. Każda z nich zmierzyła się z otwartym zadaniem tekstowym o tematyce matematyczno-ekonomicznej, by w drugiej części odpowiadać na wybrane losowo pytania quizu ekonomicznego. Zwyciężyła drużyna PSP Mokrzyska występująca w składzie: Nadia Szuba, Kamila Baca, Jakub Grocholski. Drugie miejsce zajęła reprezentacja PSP Szczepanów w składzie: Milena Nieć, Karolina Urbaś, Kamil Bryła. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła ekipa ZS-P Brzesko, który reprezentowali Antoni Ludew, Jakub Mrówka i Adrian Zdebski.

Koordynatorkami konkursu były EwaBukowicz oraz Iwona Haber – opiekunki SKO w brzeskiej „Dwójce”. Przewodniczącą komisji konkursowej była dyrektor Oddziału PKO w Brzesku Beata Srebro. Jurorem był także Krzysztof Zajdel, pełniący na co dzień funkcję eksperta do spraw młodego klienta w krakowskim PKO BP. W pracach komisji uczestniczyły również Aleksandra Jaworska oraz Natalia Łanocha. Jurorzy podkreślają wysoki poziom wiedzy prezentowany przez uczestników konkursu, w czym spory udział mieli przygotowujący ich do rywalizacji nauczyciele.

W trakcie matematyczno-ekonomicznych zmagań rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany pod hasłem „EKO-robot do kontaktów z młodymi klientami banku PKO BP”. Oceniane były zespołowe prace wykonane techniką 3D z surowców wtórnych. Pierwsze miejsce zajęła PSP Mokrzyska, drugie – PSP Jasień, trzecie – ZS-P Brzesko.   

Mistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomiiMistrzowie ekonomii