Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Apel brzeskich harcerzy
16.05.2023

Apel brzeskich harcerzy

10 czerwca br. odbędzie się uroczystość z okazji 50-lecia nadania imienia i sztandaru Hufcowi ZHP Brzesko. Jubileuszowa ceremonia składać się będzie z dwóch części zorganizowanych w Ogródku Jordanowskim i na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach.

Dokładnie 50 lat temu, 10 czerwca 1973 roku, na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego, brzescy harcerze świętowali nadanie imienia Mikołaja Kopernika i sztandaru swojemu Hufcowi.

Zbliżające się wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Ogródku Jordanowskim, na skwerze im. Jana Burlikowskiego, przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, od uroczystego apelu. Na godzinę 11:30 zaplanowano początek harcerskiego pikniku, który zostanie zorganizowany w Jadownikach. 

W związku z rocznicą organizatorzy ogłaszają szeroko zakrojone poszukiwania pamiątek i fotografii sprzed pół wieku, szczególnie tych, które dotyczą mającego pół wieku temu wydarzenia na stadionie OKS-u. Sam sztandar i zgromadzone pamiątki zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie, podczas jubileuszowych uroczystości. Za każdą pomoc już teraz serdecznie dziękujemy.