Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Szczypiorniak w Mokrzyskach
02.05.2023

Szczypiorniak w Mokrzyskach

Trwa testowanie nowo otwartej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mokrzyskach, która ponownie była areną Mistrzostw Gminy szkół podstawowych w piłce ręcznej. Tym razem była to rywalizacja dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci – rozgrywek dla uczniów klas młodszych. W obu turniejach zwyciężyły i awansowały do etapu powiatowego reprezentacje SP Jasień (dziewczęta) i ZS-P Brzesko (chłopcy).

W turnieju dziewcząt triumfowała bez straty punktu drużyna Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Znakomicie dysponowana była bramkarka tego zespołu, która w trzech meczach tylko raz została zmuszona do wyjmowania piłki z siatki. Szczególnie zapracowana była w spotkaniu z brzeską „Trójką”, która długo stawiała dzielny opór późniejszym triumfatorkom. Warto zaznaczyć, że podopieczne Tomasza Rogóża świetnie spisały się w kolejnych etapach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Pomyślnie przeszły przez eliminacje powiatowe, a w etapie rejonowym zajęły drugie miejsce, ocierając się o awans do wojewódzkiego finału. 

Niezwykle emocjonujący przebieg miał turniej chłopców. Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, która występowała pod opieką Magdaleny Mardoń i Marcina Gromadzkiego. Ekipa ZS-P Brzesko zakończyła zmagania z kompletem wygranych meczów, jednak w każdym z nich jej zawodnicy zostawili na parkiecie mnóstwo potu. Szczególnie w spotkaniu z brzeską „Jedynką”, w którym po wyrównanej walce wygrali różnicą dwóch goli. Szczypiorniści SP 1 Brzesko to najwięksi pechowcy  zawodów i ich cisi bohaterowie. Wprawdzie zajęli trzecie miejsce, ale do końca dzielnie walczyli o jak najlepszą pozycję. Wisienką na torcie podczas tego turnieju był ostatni jego mecz, w którym „Jedynka” do ostatniej minuty miała szansę na zdobycie tytułu wicemistrza gminy, przegrywając nieznacznie z brzeską „Trójką”. Wszystkie mecze (każdy trwał 2 x 7 minut) sędziował Adam Należny.

 

SKŁADY ZWYCIĘSKICH DRUŻYN

SP Jasień: Natalia Dobrzańska, Alicja Gicala, Nadia Gicala, Maja Jędryka, Marlena Kozieł, Lena Kukułka, Oliwia Lik, Oliwia Łanocha, Angelika Mleczko, Anna Nowak, Zuzanna Palej, Hanna Wróblewska, Aleksandra Zwierz.

ZS-P Brzesko: Tymoteusz Dąbrowa, Bartosz Kasperek, Maksymilian Klimczak, Antoni Ludew, Olivier Marinković, Bartosz Smoleń, Kacper Stec, Szymon Szewczyk, Szymon Wawryka.

Opiekunowie: Magdalena Mardoń, Marcin Gromadzki.

WYNIKI

TURNIEJ DZIEWCZĄT

SP Jasień – SP 3 Brzesko 3:0, SP Okocim – SP 1 Brzesko 5:1, SP Jasień – SP 1 Brzesko 8:0, SP 3 Brzesko – SP Okocim 4:2, SP Jasień – SP Okocim 7:1, SP 3 Brzesko – SP 1 Brzesko 4:1.

  1. SP Jasień        3 6   18:1
  2. SP 3 Brzesko   3 4    8:6
  3. SP Okocim       3 2    8:12
  4. SP 1 Brzesko   3 0    2:17

TURNIEJ CHŁOPCÓW

ZS-P Brzesko – SP 3 Brzesko 4:0, SP 1 Brzesko – SP Okocim 6:0, ZS-P Brzesko – SP 1 Brzesko 5:3, SP 3 Brzesko – SP Okocim 7:0, ZS-P Brzesko – SP Okocim 8:0, SP 3 Brzesko – SP 1 Brzesko 5:4.

1.ZS-P Brzesko    3   6   17:3
2.SP 3 Brzesko     3   4   12:8
3.SP 1 Brzesko     3   2   13:10
4.SP Okocim         3   0     0:21

 

 

 

 

Szczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w MokrzyskachSzczypiorniak w Mokrzyskach