Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Przed remontem Orlika
25.04.2023

Przed remontem Orlika

Brzeski samorząd pozyskał kolejne dofinansowanie na inwestycję związaną z rozbudową infrastruktury sportowej. Tym razem jest to dotacja ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje boisko – Orlik 2012 – Edycja 2022”. 

Dofinansowanie przeznaczone zostanie na remont najstarszego obiektu sportowego wybudowanego w gminie Brzesko w ramach programu „ORLIK 2012” wprowadzonego przez polski rząd przed Mistrzostwami Europy organizowanymi ponad dziesięć lat temu przez nasz kraj i Ukrainę. Wartość dotacji wynosi 216 626,00. Koszt całej modernizacji został wstępnie oszacowany w wysokości 850 tysięcy złotych, a to oznacza, że gmina Brzesko wyłoży na ten cel ze środków własnych przynajmniej 633 374 złote.

- Nawierzchnia wielofunkcyjnego boiska sportowego, na którym można rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, piłki ręcznej i piłki nożnej, mimo zastosowania bardzo wytrzymałych (naówczas) materiałów mocno została naruszona zębem czasu. Swoje uczyniła też częstotliwość korzystania z tego obiektu przez mieszkańców w każdej grupie wiekowej.Dlatego, jak tylko nadarzyła się możliwość pozyskania zewnętrznych funduszy na remont, ja i pracownicy Urzędu Miejskiego rozpoczęliśmy starania o zdobycie dofinansowania i gruntownego odnowienia tego często odwiedzanego miejsca. Cieszy nas, że po raz kolejny okazaliśmy się skuteczni w tych działaniach. Systematycznie rozbudowujemy bazę sportową w naszej gminie. Nie tylko budujemy nowe obiekty, ale modernizujemy te już wcześniej istniejące, poprawiając ich funkcjonalność i bezpieczeństwo związane z użytkowaniem. Ten remont jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanej polityki mającej na celu zwiększenie oferty w zakresie aktywnego wypoczynku i sportowego rozwoju naszych mieszkańców – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

W najbliższym czasie rozstrzygnięty zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. W ramach remontu wymieniona zostanie nawierzchnia płyty boiska na powierzchni 608 metrów kwadratowych. Stara, mocno już zużyta, zostanie zastąpiona nową, z warstwą stabilizacyjną o grubości 3,5 centymetra. Wzmocniona gumowym granulatem (grubość 1 cm) i specjalnym natryskiem (grubość 2 milimetry), bezspoinowa i przepuszczalna dla wody, poliuretanowa nawierzchnia spełnia wszelkie wymagania stawiane wielofunkcyjnym obiektom, na których organizowane są sportowe wydarzenia nie tylko o randze lokalnej, ale też regionalnej i krajowej.  

 

Administratorem kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012 jest BOSiR.      

przed-remontem-orlika-page-0001.jpg

Przed remontem OrlikaPrzed remontem OrlikaPrzed remontem Orlika