Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi
20.04.2023

„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi

Niespodziewaną wizytę złożyły burmistrzowi Brzeska dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 w Brzesku. Była to grupa starszaków pod opieką Moniki Pstrąg. Odwiedziny związane były z przypadającym na 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi, któremu w tym roku przyświeca hasło „Ziemia na krawędzi”. Z tego właśnie powodu luźna rozmowa, która wywiązała się pomiędzy Tomaszem Latochą a przedszkolakami, dotyczyła ekologii, dbałości o ziemię i własne zdrowie. Burmistrz otrzymał od swoich gości nawiązujące do wydarzenia upominki – sadzonkę wiśni japońskiej i doniczkę z żywą rośliną, która od tej pory zdobi jego biurko. Gospodarz zrewanżował się słodyczami, oczywiście w rozsądnych ilościach. Dzieci chętnie wypytywały burmistrza o specyfikę jego pracy, chłonąc każdą otrzymaną informację.

W przedszkolu nr 7 w Brzesku przez cały tydzień trwa edukacyjna akcja poświęcona zagadnieniom ekologii i zdrowego trybu życia. Specjalny program zajęć wraz z Moniką Pstrąg opracowała Magdalena Nita. Dzieci wykonały tematyczną gazetkę ścienną, oglądają filmy edukacyjne i uczestniczą w innych ciekawych zajęciach poświęconych tej tematyce.        

„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi„Siódemka” świętuje Dzień Ziemi