Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Święta z Dobrą Energią – MOK wśród laureatów
02.02.2023

Święta z Dobrą Energią – MOK wśród laureatów

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zajął drugie miejsce w projekcie „Święta z dobrą energią” – konkursie zorganizowanym przez Energę z Grupy Orlen we współpracy z Grupą Polska Press. W nagrodę otrzyma 4 tysiące złotych na wyposażenie w energooszczędny sprzęt AGD Brzeskiej Piwnicy, która w najbliższym czasie stanie się między innymi stałym miejscem spotkań brzeskich seniorów. O powodzeniu tego projektu zadecydowali internauci – lokalni patrioci, którzy w ogłoszonym przez „Gazetę Krakowską” plebiscycie oddali na ten pomysł 4 699 głosów.

Zgłoszony przez MOK projekt został skonsultowany z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz brzeskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Mieszcząca się w zabytkowym budynku Brzeska Piwnica (co ważne – w centrum miasta) stać się ma miejscem, w którym organizowane będą prelekcje o prozdrowotnej tematyce, przedsięwzięcia integracyjne, wieczory poezji i tańca, itp. Będzie to kolejny punkt ekspansywnej ostatnimi laty polityki senioralnej  prowadzonej przez brzeski samorząd we współpracy z lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami.

Konkurs „Święta z dobrą energią” został ogłoszony w połowie grudnia ub.r. Zainteresowane nim samorządy i inne podmioty miały miesiąc na zgłoszenie swoich projektów, które zostały poddane wstępnej weryfikacji. W Małopolsce pięć z nich zostało ostatecznie zakwalifikowanych do następnego etapu. Regulamin przewidywał nagrody dla trzech, które uzyskają największe poparcie w internetowym plebiscycie. Za wywalczenie drugiego miejsca należą się od dyrekcji i pracowników MOK-u oraz brzeskich seniorów serdeczne podziękowania.

plebiscyt-krakowskiej-1.jpg