Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ SAVE WATER I PODSUMOWANIE KONKURSU
27.01.2023

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ SAVE WATER I PODSUMOWANIE KONKURSU

Zgodnie z obietnicą, rozstrzygniecie konkursu SAVE WATER nastąpiło w grudniu 2022, a nagrody zostały rozdane zaraz przed feriami w styczniu 2023. Nieobecni w szkole dostaną zasłużone nagrody po feriach w lutym 2023.
Organizatorzy konkursu SAVE WATER zapraszają na wystawę prac konkursowych w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od 16 STYCZNIA 2023 do 17 LUTEGO 2023, w godzinach otwarcia Biblioteki (ul. Piastowska 2B w Brzesku). Mogą Państwo obejrzeć zarówno prace wyróżnione jak i nagrodzone z dwóch szkół: ZSP w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu.
Na początku roku szkolnego 2022/2023 rozpoczął się VI Autorski Konkurs Języka Angielskiego SAVE WATER dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej, organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie - Filią w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictw językowych Pearson, Macmillan i Oxford. Konkurs ten odbył się w ZSP w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe.
Uczniowie biorący udział w tym konkursie mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne, jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale naważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na piękno i znaczenie WODY w otaczającej nas przyrodzie, a tym samym na problemy ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego.

W konkursie wzięło udział 65  uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane.

  • KLASY 0-3 miały narysować PODWODNY ŚWIAT i podpisać rysunek używając nazw w języku angielskim.

Wyróżnieni uczniowie:

ZSP w Jadownikach: Emilia Kozub/ kl.3,  Aleksandra Grodny / kl.3,  Zuzanna Marmol/ kl.3,  Filip Borowiec / kl.2,  Kamil Kargól / kl.2, Antonina Kondziołka / kl.1,  Alicja Kot  / kl.1,  Lena Marmol  / kl.1,  Katarzyna Duch  / kl.1,  Maurycy Żółty / kl.1, Julia Grodny / kl.0,  Matylda Krzywda  / kl.0,  Emilia Koczwara / kl.0,  Kacper Czuba / kl.0.

PSP w Okocimiu: Ava Pośladek / kl.3, Antonina Wiśniowska / kl.2,  Wiktor Michałek / kl.2,  Marika Kulka / kl.2, Hubert Grochola  / kl.2,  Wiktoria Sady / kl.1,  Lidia Czernecka / kl.1, Elżbieta Osada / kl.0.

  • KLASY 4-6 miały zrobić prezentację multimedialną o lokalnych rzekach i polskim morzu oraz opisać je w ciekawy sposób po angielsku.

ZSP w Jadownikach: Małgorzata Sidorko / kl. 5, Julia Zacher / kl. 4.

PSP w Okocimiu: Dawid Michałek / kl.4, Julia Nowak / kl.6,

KLASY 7-8 miały napisać e-mail w języku angielskim, w którym przedstawiali swoje propozycje, w jaki sposób można oszczędzać WODĘ i zmniejszyć ilość zużywanej WODY, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty.

ZSP w Jadownikach: Oliwia Wanat / kl. 8, Weronika Nowak / kl. 8, Julia Lipka / kl. 8, Dawid Kurnik / kl. 8.

Konkurs SAVE WATER  jest częścią Projektu WODA, realizowanego od września 2022 do czerwca 2023 w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku, kierowanej przez Alicję Koźmińską. Konkurs i wystawa pokonkursowa rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu będzie EVENT pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący i uświadamiający znaczenie WODY w otaczającej nas przyrodzie i codzienności. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do sponsorów, jakimi są: Szkoła Językowa Helen Doron w Brzesku, Wydawnictwa Językowe Pearson, Macmillan i Oxford.  a także Kino Planeta w Brzesku - za vouchery dla wyróżnionych uczniów na film Avatar – podwodny świat; BOSiR - za karnety na basen w ramach nagród. W tym roku podziękowania od organizatorów płyną również do prywatnych sponsorów Państwa Pauliny i Krzysztofa Kondziołków, za wspaniałe gry planszowe dla autorów najlepszych prac konkursowych. Dziękujemy bardzo!

Informacje o historii naszych konkursów w latach 2017- 2021 roku możecie znaleźć na stronie projektu BE.ECO w zakładce NAUCZYCIELE – INSPIRACJE:

https://beeco.edu.pl/inspiracje/autorskie-konkursy-jezykowo-ekologiczne/

Szczegóły na stronach internetowych szkół:

ZSP w Jadownikach:

http://psp2.jadowniki.szkolnastrona.pl/a,1595,zaproszenie-na-wystawe-save-water-i-podsumowanie-konkursu

PSP w Okocimiu:

http://pspokocim.pl/wiadomosci/531529/zaproszenie-na-wystawE-save-water-i-podsumowanie-konkursu---

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!!!

tekst : Kornelia Jakubowska - Żółty

plakat-jpg-zdjecie-na-start.jpg