Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Jasełka na wesoło
17.01.2023

Jasełka na wesoło

W niedzielny wieczór 15 stycznia br. scena wypełnionego po brzegi Domu Ludowego w Jadownikach była miejscem debiutu aktorskiego harcerzy ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik. Zagrali oni sztukę „Jasełka na wesoło”, spektakl rozpisany na 5 aktów, w którym widzowie przenieśli się do Betlejem i zobaczyli sceny związane z Bożym Narodzeniem, które wydarzyły się przed 2 tysiącami lat. A na wesoło dlatego, że w tradycyjny „jasełkowy scenariusz” wpleciono teksty i sceny znane choćby z klasyków kina akcji. W postać św. Józefa wcielił się komendant Hufca a zarazem Szczepu Czarnego, phm. Bartłomiej Turlej. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał prowadzony przez Panią Katarzynę Dudek szkolno-harcerski chór „Niesforne nuty”, tworzony przez dzieci działające w Szczepie Czarnym jak i młodzież niezrzeszoną, a uczącą się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach oraz występy solistów: Zuzanny Nizioł i Macieja Grzyba. Oprawę świetlną i dźwięk zapewnili: Karol Dobrzański i Mateusz Bujak z firmy KOŁEK Light&Sound.

Wśród licznej publiczności na zaproszenie harcerzy odpowiedzieli między innymi: Tomasz Jan Latocha Burmistrz Brzeska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Kądziołka oraz Radni Miejscy: Jadwiga Dadej, Barbara Borowiecka oraz Jarosław Sorys, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadownikach Tomasz Wietecha oraz ks. Sylwester Mroczek. Jasełka oglądnął również Poseł na Sejm RP Stanisław Bukowiec.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i prośby płynące od mieszkańców spektakl zostanie powtórzony w dniu 29 stycznia o godz. 18:00, ponownie w Domu Ludowym w Jadownikach.

Jasełka na wesołoJasełka na wesołoJasełka na wesołoJasełka na wesołoJasełka na wesołoJasełka na wesołoJasełka na wesołoJasełka na wesołoJasełka na wesoło