Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Niecodzienny koncert w Szczepanowie
17.01.2023

Niecodzienny koncert w Szczepanowie

W szczelnie wypełnionych wnętrzach Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie odbył się Noworoczny Koncert Orkiestry Dętej Uście Solne pod batutą Dawida Nowaka. Repertuar tego niecodziennego wydarzenia złożony był niemal w całości z najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Zakończył się brawurowym wykonaniem „Marszu Radeckiego” Johanna Straussa, utworu najczęściej rozbrzmiewającego w czasie karnawału. Tuż po ostatnim takcie w całym kościele rozległy się zasłużone oklaski.

Orkiestra Dęta Uście Solne od kilku lat posada status Stowarzyszenia. W imieniu zarządu podziękowania organizatorom koncertu i licznie zgromadzonym słuchaczom złożyli Hanna Zemanek i Marek Biernat. Dodatkowego smaczku wydarzeniu dodaje fakt, iż pani Hanna w przeszłości regularnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez instruktorów Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, dlatego specjalne słowa skierowała do Teresy Szydłowskiej, Krzysztofa Szydłowskiego oraz Eweliny Stępień, obecnej dyrektorce placówki, którą w niedzielnym koncercie reprezentowały jako wokalistki Aleksandra Kaim oraz Katarzyna Szlachta. W tym samym charakterze wystąpił także Karol Makuch.

Głównymi organizatorami koncertu byli kustosz Sanktuarium św. Stanisława ksiądz prałat Władysław Pasiut oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. W organizację wydarzenia były też zaangażowane Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie. 

 

Fot. Edyta Mizera

Niecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w SzczepanowieNiecodzienny koncert w Szczepanowie