Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Barbara Kostecka podwójną mistrzynią Polski
09.01.2023

Barbara Kostecka podwójną mistrzynią Polski

Podczas Halowych Mistrzostw Polski U14 rozegranych na kortach Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie dwa złote medale wywalczyła Barbara Kostecka, reprezentantka UKT Winner Kraków.

W sobotę, 7 stycznia br., Barbara Kostecka wraz z Oliwią Sybicką (TENISOWA Warszawa) w finale gry podwójnej pokonały 6:2, 6:2 Aleksandrę Leś (SCT Pszczyna) i Marie Charlotte Monnier (Legia Tenis Warszawa), sięgając po tytuł mistrzyń Polski.

Dzień później Basia zdobyła mistrzowską koronę w grze pojedynczej, po zwycięstwie 6:3, 6:4 nad swoją deblową partnerką. Świeżo upieczona podwójna mistrzyni kraju poprzedni rok zakończyła na 2. miejscu listy rankingowej Polskiego Związku Tenisowego, aktualnie jest jej liderką. W rankingu europejskim zajmuje wysoką, 37. pozycję. Już w najbliższym czasie będzie mogła awansować w tym zestawieniu, bowiem 15 stycznia wystartuje w głównej drabince Europejskiego Turnieju I kategorii w angielskim Bolton. 3 lutego powróci do szczęśliwej dla niej Pszczyny, by reprezentować Polskę eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy U14.

Barbara Kostecka jest córką znanego brzeskiego tenisisty i szkoleniowca, Michała Kosteckiego jr. oraz Joanny Sakowicz, byłej mistrzyni Polski seniorek (najmłodszej w historii). Jest również wnuczką Michała Kosteckiego, byłego piłkarza ręcznego i siatkarza Okocimskiego Klubu Sportowego, wieloletniego koordynatora sportu szkolnego w gminie Brzesko. Zarówno dziadek jak i rodzice nie mogli osobiście kibicować Barbarze w drodze do jej ostatnich sukcesów. Tata, który jest również jej trenerem, przebywa aktualnie w Toruniu, gdzie o tytuł mistrzowski U16 walczy inny jego podopieczny, Mateusz Mitoń (syn Kamila Mitonia, byłego mistrza i wicemistrza świata juniorów w … szachach). Mama zajęta była komentowaniem dla stacji Canal+ turnieju WTA w Adelaide. Zapewnia jednak, że do Boltonu pojedzie, aby bezpośrednio z trybun śledzić grę córki.

Fot. – tenismagazyn.pl