Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Orszak Trzech Króli w Brzesku
09.01.2023

Orszak Trzech Króli w Brzesku

Po raz dziesiąty przez Brzesko przemaszerował Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Urząd Miejski i parafię pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła. Po mszy świętej orszak przeszedł ulicami w centrum miasta, a kulminacyjny punkt uroczystości Święta Trzech Króli nastąpił na brzeskim Rynku. Pochód prowadziła Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Wiesława Porwisza, a w role trzech mędrców ze Wschodu wcielili się Krzysztof Bigaj, Stanisław Kita i Piotr Wyczesany. Orszakowi towarzyszyli jeźdźcy skupieni wokół Konik Klubu prowadzonego przez Wojciecha Rosę. Gospodarzami uroczystości byli ksiądz dziekan Józef Drabik oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Wszyscy ci, którzy na ten dzień założyli stroje nawiązujące do wydarzenia, otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miejski.

- W tym roku, aby uatrakcyjnić oprawę orszaku, Urząd Miejski zakupił, oprócz tradycyjnych koron, nawiązujące do święta sztandary i chorągiewki, po które chętnie sięgali uczestnicy uroczystości. Zwróciliśmy się także do ogólnopolskiej Fundacji „Orszak Trzech Króli”, która przekazała nam okolicznościowe śpiewniki i gazetki. W imieniu organizatorów i własnym serdecznie dziękuję mieszkańcom naszej gminy, którzy tak licznie wzięli udział w tym radosnym wydarzeniu mającym w naszej tradycji i kulturze bardzo ważne znaczenie – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Orszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w BrzeskuOrszak Trzech Króli w Brzesku